- Podpora inklúzie žiakov MRK
- Práca na projekte-oprava budovy školy
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na ZŠ
- Otvortená škola-oblasť športu
- Interaktívny spôsob výuky
- Modernizácia školskej knižnice
- Vzdelávaním ped.zam. k inklúzií MRK
- Aktivizujúce metódy vo vzdelávaní
- E-Testovanie
- Modernejšia škola
- Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II
Zámer, ktorý chceme realizovať:
1. OTVORENÉ KNIŽNICE - miesta využiteľné počas prestávok na aktívny oddych s knihou pre jednotlivcov aj skupiny, ale aj didaktické využitie počas vyučovacieho procesu - na riešenie skupinových úloh, podporu tímovej spolupráce, realizáciu triednych aj mimotriednych diskusií, v mimoškolskej činnosti na realizáciu súťaží a projektov. Miesta môžu poslúžiť aj ako relaxačné zóny pre žiakov počas prestávok alebo voľných vyučovacích hodín.
2. ŽIVÉ IHRISKÁ - v priestoroch veľkých chodieb vytvoriť pomocou nálepiek statické herné plochy pre známe spoločenské hry- Twister, Človeče, Mlyn... využiteľné v rámci prestávok, hodín TSV, pobytu v ŠKD, krúžkovej činnosti, medzitriednych súťaží. Využiteľné by boli nielen na aktívny pohyb, ale aj na stmeľovanie a budovanie pozitívnej klímy v triedach, medzi žiakmi z rôzneho sociálneho prostredia.
3. UČIVO V POHYBE - umiestniť veľkoformátové školské nálepky s prehľadom základného učiva. Tento názorný materiál bude umiestnený systematicky na schody v blízkosti jednotlivých ročníkov podľa ťažiskového učiva preberaného konkrétnymi žiakmi. Poslúži ako vizuálna pomôcka podporujúca pravidelné opakovanie a fixáciu kľúčového učiva pre všetkých žiakov, ale aj ako inovatívna metóda výučby v rámci predmetov - riešenie úloh, aktivít či skupinových triednych súťaží riadených učiteľmi.
4.ŠKOLA INAK - v triedach 1. ročníka vytvoriť triednu knižnicu na podporu slovnej zásoby a aktívneho čítania od útleho veku a zároveň relaxačnú zónu na aktívny oddych a hru počas prestávok. Využiť vizuálne pestré nábytkové prvky a sedacie vaky. Priestor poslúži aj na zmenu frontálnej činnosti so žiakmi počas vyučovania, na aktívne zapojenie do učenia nie v tradičnej školskej lavici, umožní učiteľom pracovať diferencovane v skupinách počas hodín v rôznych zónach, poskytne priestor aj pre nerušenú prácu asistenta pri činnosti so žiakmi so ŠVVP. Na zemi v triedach rozmiestniť herné plány detských spoločenských hier, ktoré budú aktívne využívané aj cez prestávky.
5. Chceme uľahčiť vyučovanie žiakom názornými pomôckami (edukačné polepy), vytvoriť príjemnejšie prostredie v triedach novým školským nábytkom, efektívnejšie využiť čas počas prestávok polepmi na podlahu. Vytvoriť ukladací priestor pre školské pomôcky.
6. Zámerom inovácie chemickej učebne je snaha o prechod od tzv. frontálnej výučby k inovatívnym metódam výučby, ktoré podporia aktívnu účasť žiakov na vyučovacej hodine, prácu vo dvojiciach, kooperatívne vyučovanie, tímovú prácu a umožnia aplikovať individuálny prístup vyučujúceho.
7. V odbornej učebni fyziky a biológie chceme umiestniť trojuholníkové školské stoly a stoličky v modernom dizajne, ktoré sa dajú kombinovať na rôzne spôsoby, vhodné k realizácii kooperatívneho a projektového vyučovania. Zároveň chceme revitalizovať priestor pre učiteľa a to zmenou moderného učiteľského stola a stoličky, mediálnym stolíkom na kolieskach by sme vytvorili priestor pre didaktickú techniku, ktorý doplnia 2 flexibilné skrinky s plastovými zásuvkami pre odkladanie učebných pomôcok. V zadnej časti učebne by pribudol nový pohyblivý stojan na mapy. Na školskú chodbu chceme umiestniť 3 magnetické nástenné mapy – Sveta, Európy a Slovenska, ktoré budú slúžiť ako memotechnická učebná pomôcka pre žiakov cez prestávky a zároveň sa budú využívať na projektové vyučovanie na hodinách geografie, napr. výrobou magnetiek k štátom a mestám a ich umiestňovaním do máp.
8. Montážou lezeckej steny chceme zdokonaľovať pohybové návyky u žiakov, využiť to v rámci voľnočasových aktivít, záujmových útvarov či priamo počas hodín TSV. Chceme tiež doplniť gymnastický set.