• Novinky

     • Posedenie pri čaji so starkými
      • Posedenie pri čaji so starkými

      • Základná škola v spolupráci s organizáciou Fénix uskutočnila 25.10. posedenie pre starých rodičov. Akéže by to bolo posedenie pri prázdnom stole?

       Šikovné babičky napiekli množstvo chutných koláčov, ktorými pohostili ostatných. Nechýbal aj teplý čaj a koláč zo školskej jedálne. Vnúčatá ich zas obdarovali nielen kultúrnym programom, ale aj vlastnoručne vyrobenými darčekmi. Na toto stretnutie si pripravili program žiaci 2. a 3. ročníka. Milý príhovor ukončili žiaci spoločnou básničkou. Starkých potešili aj inými básničkami, ktoré zahriali srdiečka každého z nás. Dievčatá rezko zaspievali na ľudovú nôtu „Kedz ja bula malá”. Divákov pobavila veselá, ale aj vtipná scénka „O hluchej babke.” Program sme ukončili spoločnou piesňou „Babičke a deduškovi z lásky.” Po odovzdaní darčekov sme vyhlásili súťaž o najchutnejší koláč a pozvali všetkých prítomných do aktivít. Každé dieťa v spolupráci s babkou a dedkom vyrobili zaujímavý svietnik, jesenný venček a pani jeseň, ktoré zdobia chodby našej školy. V závere sa ukončilo hlasovanie o najchutnejší koláčik. Odmenené boli všetky babky drevenou vareškou, pretože každý koláčik bol naozaj chutný.

       Všade bolo cítiť príjemnú atmosféru naplnenú láskou, pohodou a radosťou. Ďakujeme všetkým rodičom a starým rodičom, ktorí prišli a strávili s nami a svojimi deťmi, vnúčatami pekné popoludnie.

       Mgr. Martina Daňková

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Posedenie pri čaji so starkými.

      • Riaditeľské voľno

      • V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vám oznamujeme, že dňa 18. 11. 2022 (piatok) riaditeľka školy udeľuje žiakom z organizačných dôvodov riaditeľské voľno.

       Mgr. M. Stančíková

       riaditeľka školy

      • „KOĽKO LÁSKY sa zmestí do krabice od topánok?“

      • Základná škola v spolupráci s detskou organizáciu Fénix sa aj tento rok zapája do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“

       Tento projekt spája generácie ľudí po celom Slovensku a stáva sa milou vianočnou tradíciou. Cieľom je potešiť neznámeho seniora žijúceho v zariadení pre seniorov, prípadne osamelo vo vlastnej domácnosti. Veľká väčšina ľudí žijúcich v zariadeniach nemajú žiadnych príbuzných, prípadne sa nestretávajú a preto práve naša krabička  môže byť ich darčekom jediným a občas i posledným.

       Krabičku pre neznámeho seniora pripravujeme z lásky, tak ako to v ten moment cítime. Vkladáte do nej kus svojho srdca a každý to, čo si môže dovoliť. Radi by sme však všetkých starkých v zariadeniach potešili rovnako, preto majú  krabičky šablónu, čo by mali obsahovať:

       Niečo sladké: keksíky, perníčky, šalviové cukríky, hroznový cukor, DIA kekse, DIA čokoláda, piškóty, plnený croissant, ovocné detské taštičky, detská výživa, krabičkový džúsik, maslové kekse, venčeky, džem, mäkké sušené ovocie, detský nápoj so ,,sosáčikom,, na pitie...

       Niečo slané: slané kekse, tyčinky, praclíky, kukuričné chrumky, krekery...

       Niečo teplé: káva, čaj, cappuccino, horúca čokoláda, Melta, Caro...

       Niečo mäkké: teplé ponožky, papuče, rukavice, čiapka, šál, textilné kapesníky, malý mäkký uteráčik...

       Niečo voňavé:  sprchový gél, šampón, tekuté mydlo, vlhčené servítky, telové mlieko, sprej, krém na ruky, krém na nohy, krém na tvár, balzam na pery, zubná pasta, corega tablety, toaletná voda, parfum...

       Niečo na zábavu?: krížovky, osemsmerovky, sudoku, časopisy (Slovenka, Život, Žena a život, Napísal život, Zdravie), kniha básní, pekný román, duchovná literatúra, knihy s pozitívnou tematikou, žreb pre šťastie, vlastnoručne napísaný list...

       Niečo zo srdca: kresbičky od Vašich detí, ručné výrobky, prázdne pohľadnice s nalepenou známkou, drobnú vianočnú dekoráciu, soška anjelika, malý vankúšik, nahrievací vankúšik, malý plyšový macko do ruky, náramok na ruku, ruženec, pekná šálka, veselý pohár so slamkou, hrebienok, lapač snov, fotka v rámiku...

       Bude nám potešením, keď prispejete, čo i len jednou vecou alebo vlastnoručne vyrobením vianočným pozdravom.

       Veci do krabičiek môžete nosiť pani vychovávateľke Lucii Kristanovej. Odovzdávanie krabičiek sa uskutoční v dňoch od 23.11. do 5.12.

       Podprobnejšie informácie k projektu si môže pozrieť aj na internetovej stránke www.kolkolasky.sk

     • Zdravie v ovocnom pohári
      • Zdravie v ovocnom pohári

      • Dňa 17. 10. 2022 sa žiaci 5. A triedy zapojili do Svetového dňa zdravej výživy. Dievčatá sa venovali príprave zdravých ovocných pohárov a chlapci vytvorili plagát pod názvom „Prečo jesť ovocie?“ Porozprávali sme sa o zásadách zdravej výživy, o zvýšenej potrebe konzumácie ovocia a zeleniny v našom jedálničku, o účinkoch jednotlivých ovocí na naše zdravie. V rámci besedy sme si pripomenuli, že ovocie a zelenina patria ku zdravej výžive, ktorá môže rozhodnúť o našom zdraví či chorobe, telesnom i duševnom zdraví. Zdravá strava neznamená len výživu pre naše svaly, ale aj pre mozog. Na konci hodiny sme sa pustili do maškrtenia vlastnoručne pripravených ovocných dobrôt, ktoré nám všetkým veľmi chutili.  

                                                                                                               PaedDr. Zuzana Grešlíková

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravie v ovocnom pohári.

     • Darčeky pre starkých
      • Darčeky pre starkých

      • Október nám pripomína jednu z najvzácnejších cnosti, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Úcta k naším otcom a k naším mamám, k naším prarodičom.

       Žiaci základnej školy v spolupráci s organizáciou Fénix potešili svojich starkých vlastnoručnými darčekmi. Každý žiak si pripravil pre svojich starých rodičov čajník s prekvapením a vyrobil magnetku v tvare srdca. Aj takýmto malých gestom deti vyjadrili ako im záleží na babke a dedkovi.

        Svoje darčeky odovzdali na besiedke a úprimne výrazy v tvárach starkých nám boli poďakovaním.

       Mgr. Lucia Kristanová

        

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Darčeky pre starkých.

     • Koláč dobrých skutkov pre starých rodičov
      • Koláč dobrých skutkov pre starých rodičov

      •  

       „To, čo deti najviac potrebujú, sú základné veci, ktoré im v hojnosti poskytujú starí rodičia. Dávajú bezpodmienečnú lásku, láskavosť, trpezlivosť, humor, pohodlie, lekcie do života. A čo je najdôležitejšie, koláčiky.“

                                                                                  R. Guliani

       Mesiac október si viac ako inokedy uvedomujeme, za čo všetko ďakujeme starým rodičom – za to, aký svet pre nás urobili, za to, čo pre nás robia, za našich rodičov, za ich nekonečnú láskavosť a trpezlivosť, ktorou nás zahŕňajú  a nič za to nežiadajú. Dokážu pritúliť, pofúkať „boľačky“, chutne navariť a napiecť a stoja vždy pri svojich vnúčatách, keď to najviac potrebujú... sú  skutočne výnimoční a veľmi dôležití v našom živote. Na hodinách etickej a výtvarnej výchovy sme pre našich starkých vyrábali koláčiky rôznych tvarov s dobrými skutkami. Niektorí vyrobili pre starkých aj krásne vlastnoručne vyrobené darčeky. Porozprávali sme  sa so svojimi žiakmi o starých rodičoch, aké majú vlastnosti a čo by ich potešilo. V priebehu mesiaca mali žiaci čas na to, aby vykonali dobré skutky pre svojich starkých. Každému jednému, ktorý sa do aktivity zapojil patrí pochvala a ocenenie, pretože svojim „vytvoreným koláčikom s dobrými skutkami“ preukázal, že je potrebné si starých rodičov vážiť, byť k nim pozornejší a pomáhať im.

                                                                                                           PaedDr. Grešlíková

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Koláč dobrých skutkov pre starých rodičov.

     • Viniansky hrad
      • Viniansky hrad

      • Dňa 15. októbra, v sobotu, sme sa vybrali poznávať stredoveké hradné remeslá na Viniansky hrad. Cesta na hrad  bola príjemná, slniečko nám nádherne svietilo. Cestou sme vyzbierali odpadky poprie ceste a pomohli tak našej prírode. Na hrade sme sa dozvedeli dôležité informácie nielen z histórie hradu, ale aj z histórie našej dedinky Kerestur. Na hrade nás čakal kráľovský obed. Najzaujímavejšie však boli historické remeslá, ktoré sme mali možnosť nielen vidieť, ale aj vyskúšať si ich. Asi by sme sa len ťažko dohodli, čo bolo zaujímavejšie, či kováčstvo, kamenárstvo, alebo ručné pletenie lana, či „škrečkovanie“ v historickom výťahu, pomocou ktorého sa ťahal materiál na stavbu hradu pomocou vlastnej sily. Nebol by to výlet, keby sme sa nezastavili na nákupoch. Domov sme sa vrátili vyčerpaní, no so skvelým pocitom z výletu v neskorých večerných hodinách.

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Viniansky hrad.

      • Olympiáda zo SJL

      • Dňa 13. októbra 2022 sa na našej škole  uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaže sa zúčastnilo 7 žiakov 8. a 9. ročníka. V prvej časti žiaci vypracovávali on-line test, v druhej časti sa venovali  transformácii básne na umelecký opis jesennej prírody. Tretiu časť tvorila príprava a prednes rečníckeho prejavu, v tomto roku si žiaci pripravovali slávnostný príhovor pri príležitosti oslavy narodenín staršieho súrodenca. Najlepšie sa darilo týmto žiakom:

       1. miesto: Karolína Zamboriová, 9. ročník
       2. miesto: Daniel Hodermarský, 8.ročník
       3. miesto: Kiara Kristanová, 9. ročník a Michaela Antoníková, 8. ročník

       Za svoju usilovnosť, preukázané vedomosti a reprezentáciu triedy boli ocenení diplomom a knižnou odmenou.

       Blahoželáme im a víťazke držíme palce v okresnom kole!

        

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda zo SJL.

      • Florbal starší žiaci

      • Dňa 10. 10. 2022 sa ZŠ Zemplínska Teplica zúčastnila na obvodovom kole vo florbale starších žiakov. Turnaj sa konal na ZŠ Obchodná v Sečovciach. Naši žiaci obsadili po bojovných výkonoch celkové 4. miesto.

              Našu školu reprezentovali pod vedením Mgr. Kohútovej títo žiaci: Adam Fedor, Erik Egri, Kevin Balog, Marcel Menceľ, Dominik Ruščin, Dominik Kelemec, Félix Kačmarík, Benjamín Kačmarík, Nikolas Štelbacký, Dárius Stefan Milo, Matias Remeš.

       Ďakujem žiakom za ich prevedené výkony a vzorne správanie počas celého turnaja.

        

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Florbal starší žiaci.

      • Európsky deň jazykov

      • Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Jeho cieľom je podnietiť 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich učili viac jazykov. Naša škola sa taktiež pridala k tejto oslave.

       Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli na našej škole usporiadať aktivity, pri ktorých sme chceli upozorniť  na dôležitosť učenia sa jazykov. Zároveň sme chceli podporiť rozvoj viacjazyčnosti a poukázať na jazykovú a kultúrnu rozmanitosť.

       Na prvej vyučovacej hodine si žiaci vypočuli rozhlasové okienko, v ktorom sme vyzdvihli tento deň a oboznámili žiakov s programom Európskeho dňa jazykov na našej škole. Žiaci prvého a druhého stupňa mali možnosť počas dňa zažiť rôzne aktivity. Na prvom stupni žiaci spoznávali jazyky, ktoré sa vyučujú na našej škole a vyfarbovali európske vlajky. Na druhom stupni na hodinách anglického a ruského jazyka obohatili svoje znalosti zábavnou a zaujímavou formou. Nechýbali osemsmerovky, tajničky, výroba záložiek,  pesničky či zaujímavá prezentácia o európskych jazykoch. Na hodinách slovenského jazyka žiaci prekladali útvary ľudovej slovesnosti akými sú príslovia, porekadlá a pranostiky do rôznych jazykov a snažili sa ich výtvarne doplniť.

       Na chodbe školy sa oboznámili formou nástenných novín s charakteristikou rôznych krajín Európy, ich hlavnými mestami,  pozreli si vlajky a doplnili si ďalšie vedomosti o týchto štátoch. Svoje znalosti si vyskúšali v krátkom kvíze, ktorý bol umiestnený na centrálnej nástenke na  chodbe školy. Vyžrebovaní víťazi správnych odpovedí boli ocenení sladkou odmenou.

       Spoločne sme si vytvorili STROM JAZYKOV, do ktorého žiaci prispeli svojimi cudzojazyčnými slovíčkami a to tak, že na farebné listy papiera napísali slová v cudzom jazyku a prilepili ich do koruny stromu.

       Veríme, že aj takýmito aktivitami sme podnietili žiakov k učeniu sa cudzích jazykov a prajeme všetkým, aby sa cudzí jazyk  pre nich stal v budúcnosti  nielen nástrojom dorozumievania, ale aj prostriedkom spoznávania iných kultúr, národov, zvykov, ktoré obohatia ich multikultúrne vnímanie sveta a ľudí v ňom.

                                                                       PaedDr. Grešlíková, Mgr. Lörincová, Mgr. Baranová

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky deň jazykov.

      • Celoslovenské stretnutie fénixákov

      • V čase od 15.9.-18.9.2022 sme sa zúčastnili 14. ročníka Celoslovenského stretnutia Fénixákov, ktoré sa konalo v malebnom prostredí obce Huty, na rozhraní Oravy a Liptova. Čarovné prostredie, bohatý program, skvelé jedlo, staronové priateľstvá, kopa zábavy, ale i veľa vecí z oblasti duševného zdravia a finančnej gramotnosti, ktoré sme sa naučili. Tak toto je v skratke to, čo charakterizovalo naše príjemne strávené štyri dni na CSSF. Nakuknite do fotiek, tie Vám určite lepšie priblížia atmosféru, z ktorej sa nám vôbec nechcelo odchádzať domov.

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoslovenské stretnutie fénixákov.

      • Slávnostné otvorenie šk.roku 2022/2023

      • Naše školské brány sa opäť otvorili v pondelok, 5. septembra. Po zaslúženom oddychu sme sa stretli v amfiteátri v areáli našej školy plní očakávania a nádejí z nových víziev školského roka 2022/2023. Pani riaditeľka,  Mgr. Marcela Stančíková,  po odznení štátnej hymny  privítala všetkých zúčastnených. Zvlášť budúcich prváčikov, ktorí vstúpia  do priestorov školy po prvýkrát a deviatakov, ktorých čaká posledný a náročný rok.  Popriala im veľa úspechov, elánu a radosti z usilovnej práce. Predstavila pedagogický zbor  a jednotlivé triedy. Atmosféru začiatku školského dňa spestrila svojím prednesom žiačka 9. ročníka, Karolína Zamboriová. S prianím všetkého dobrého, neopakovateľných zážitkov prežitých v škole, vzájomného porozumenia a tolerancie sme sa rozlúčili a veríme, že tento školský rok prinesie očakávané výsledky. Všetkým žiakom prajeme veľa úspechov a radosti z každého dňa, ktorý strávia v našej škole. A našim pedagógom veľa trpezlivosti a radosti z dobre vykonanej práce.

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné otvorenie šk.roku 2022/2023.

      • Vyhodnotenie školského roka 2021/2022

      • V priebehu školského roka 2021/2022 žiaci v ZŠ v Zemplínskej Teplici zažili veľa pekných chvíľ, akcií, zapojili do mnohých súťaží športového, ale aj umeleckého zamerania, zúčastnili sa výletov, kde spoznali nové miesta a získali nových kamarátov.  Nechýbali ani besedy a taktiež projekty. Rovnako v spolupráci s detskou  organizáciou Fénix boli na škole realizované atraktívne športové a turistické aktivity.

       Z vedomostných súťažíČo vieš o hviezdach?Ján Marek Urban, žiak 6. ročníka získal významné umiestnenie - 1. miesto – krajské kolo, Pytagoriáda – školské, okresné kolo, Matematický klokanOlympiáda zo slovenského jazyka a literatúry – on- line školské kolo

       Z umeleckých súťažíHviezdoslavov Kubín - prednes poézie a prózy – školské kolo, okresné kolo, výtvarná súťaž – Vesmír očami detí, celoslovenská výtvarná súťaž – Hasiči 2022

       Zo športových súťaží – 29. ročník Satelitného turnaja v malom futbale, Teplická latka, Detská olympiáda -  Marcel Čopák 4. A, Hod tenisovou loptičkou - 1. miesto, Nikolas Šenky 1. A, Hod tenisovou loptičkou - 1. miesto, Ráchel Kináčová 4. A, Hod tenisovou loptičkou – 2. miesto, Samuel Balog 4. A, Hod tenisovou loptičkou - 3. miesto, Samuel Bady 2. A, Hod tenisovou loptičkou - 3. miesto, Kristián Šenki 3. A, Marcel Čopák 4. A, Samuel Balog 4. A, štafeta 3. - 4. ročník -2. miesto, Nikolas Šenky 1. A, Nikolas Štelbacký 2. A, Samuel Ferko 2. A, štafeta 1. -  2. ročník - 3. miesto

       Zo školských súťaží -  Zber papiera, Vianočné tajomstvá, Najkrajší obal knihy

       Zo školských výletov – žiaci 2. stupňa navštívili Premonštrátske opátstvo a spoznali najcennejšiu pamiatku neskorobarokového a rokovového umenia na Slovensku a Jasovskú jaskyňu, zaradenú do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, zúčastnili sa exkurzie do Nižnej Myšle , kde sa nachádza významné archeologické nálezisko z doby bronzovej, žiaci 1. stupňa navštívili Planetárium v Košiciach, kde získali zaujímavé vesmírne poznatky.

       Z projektovHovorme o jedle – na celotýždňovom projekte aktívne spolupracovali i zamestnanci školskej jedálne, ktorí pripravili stravníkom ovocný šalát, nátierky s chlebíkom na ochutnávky a varili jedlá prioritne zo surovín z domácich zdrojov, diskutovali  s učiteľmi o podpore domáceho pestovania potravín a benefitoch týchto potravín pre naše zdravie. Inštalovali na chodbe výstavu ovocia a zeleniny. Učili sa, ako prebieha kompostovanie. Spolu múdrejší II – zapojili sme sa do rozvojového projektu doučovania žiakov, ktorí  vyžadujú individuálny prístup pedagógov, Medzinárodný deň darovania knihy – žiaci mohli knihám, ktoré už nečítajú dať druhú šancu a obdarovať školskú knižnicu, Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? - cieľom tohto charitatívneho celoslovenského projektu pre seniorov bolo v čase Vianoc odovzdať balíky s prekvapením a vianočnými pohľadnicami pre starkých v seniorských zariadeniach, Ekoalarm – rozhodli sme sa podporiť systém zberu triedeného odpadu na našej škole.

            Fajčenie a a jeho negatívne dôsledky na zdravie človeka – beseda spojená s rozhlasovou reláciou zameranou na nebezpečenstvá spojené s  fajčením pre žiakov 2. stupňa,  On-line dotazník –  Podpora ochrany detí pred násilím - výskum zameraný na identifikáciu rizík a príležitostí spojených s používaním internetu a mobilných technológií medzi deťmi a dospievajúcimi, v online prostredí v kontexte aktuálnej pandemickej situácie s dôrazom na možné negatívne dopady intenzívneho používania internetu.

       Z tematicky zameraných dní  sme sa zapojili do Medzinárodného dňa školských knižníc, Európskeho dňa jazykov, Mesiaca úcty k starším, Sv. deň Downovho syndrómu, Svetového dňa výživy, Európskeho týždňa boja proti drogám,  Dňa Valentína, Dňa vody, Dňa matiek, Medzinárodného dňa detí,  Sv. dňa tabaku, Vianočného tematického vyučovania, Vianočnej akadémie.

       Z iných akcií rôzneho zamerania to boli Letná škola – „Veľké výpravy a malé dobrodružstvá“, Pasovanie prvákov a druhákov za čitateľov školskej knižnice,  Halloweenske strašenie, Záložka spája školy, Jesenná vychádzka – Poklady jesene, Vianočná pošta pre seniorov,  Deň Rómov, Ochrana života a zdravia, Cvičíme pre zdravie, Jarná vychádzka – Spoznávanie rastlín v blízkom okolí,  Deň otvorených dverí, Holubica mieru, Karneval.

       Z kultúrnych podujatí - návšteva divadelného predstavenia ROMATHAN –  zúčastnili sa ho žiaci  1.  stupňa.

       Detská organizácia Fénix zorganizovala akcie a podujatia zamerané na kultúrne, športové aktivity a turistiku -  Celoslovenské stretnutie fénixákov v Myjave, Príroda Tatier, Eko – výlet – Jasenovský hrad, Na čajíček, Deň matiek, Šarkaniáda.                                                                                         

          Poďakovanie patrí všetkým pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom za ich usilovnú prácu a prajeme im, ale aj žiakom a ich rodičom príjemné prežitie letných prázdnin, zaslúžené dni voľna plné radosti a veselých zážitkov.

                                                                                                              PaedDr. Zuzana Grešlíková

      • Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

      • Rok s rokom sa zišiel a my opäť stojíme na prahu letných prázdnin. Posledný školský deň sme sa všetci zišli s dobrou náladou na našom školskom dvore. Pani riaditeľka privítala rodičov i žiakov, prihovorila sa im milými slovami a poďakovala sa za ich celoročnú prácu. No pripomenula aj svoje nemilé povinnosti, a to udelenia riaditeľských pokarhaní. Veríme, že budúci rok ich bude menej. Ale všetci sme sa tešili najmä z oceňovania žiakov, ktorí za svoje úsilie počas celého školského roka dostali knihy, diplomy a iné vecné ocenenia. Žiaci boli odmenení za výborný prospech, reprezentáciu školy a za zber papiera. Po ocenení všetkých žiakov sme sa presunuli do tried, kde triedni učitelia rozdali svojim žiakom očakávané vysvedčenia. V závere nášho predpoludnia sme sa slávnostne rozlúčili s deviatakmi, ktorým skončila jedna etapa života a začína nové neznáme dobrodružstvo. Prajeme im, aby sa im splnili všetky sny a želáme veľa šťastia v ich budúcom živote.

                                                                                         Mgr. Sylvia Písečná

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022.

      • OŽZ

      • Dňa 22.6. sa uskutočnila teoretická časť prípravy OŽZ a 23.6.2022 nasledovala praktická časť . Tento rok žiaci 1.A - 4.A  vyrazili spoločne do ulíc obce Zemplínska Teplica. Spoznávali názvy ulíc, všímali si dopravné značenie v obci a dopravné prostriedky, ktoré sa premávajú po obci. Po návrate z vychádzky si žiaci  overili vedomosti na štyroch  stanovištiach. Zdravotnú prípravu mala na starosti - p.uč. Kohútová, civilnú ochranu - p.uč. Kristanová, dopravnú výchovu - p.uč. Stašová, pohyb a pobyt v prírode - p.uč. Daňková. Každá trieda úspešne zvládla zadané úlohy a získala na  jednotlivých stanovištiach  za odmenu - smajlíka.  Po absolvovaní všetkých stanovíšť žiaci preukazovali svoju obratnosť  a šikovnosť v zdolávaní prekážkovej dráhy a  preliezaní cez tunel.

                                                                                    Mgr. Lucia Stašová

       Do fotogalérie bol pridaný nový album OŽZ.

      • Školský výlet Košice

      • Dňa 28.6.2022 sa žiaci 1. A – 4. A triedy zúčastnili školského výletu v Košiciach.

       Našou prvou zastávkou bolo Planetárium, ktoré nás zaviedlo do skutočného vesmírneho sveta. V pohodlí na lehátkach sme pozorovali Slnečnú sústavu a nočnú hviezdnu oblohu. Získali sme veľa nových zaujímavých poznatkov. Bol to ako sen. Všetko, čo sme videli a počuli, bolo v záverečnej astronomickej rozprávke. Priestor sme mali aj na svoje otázky, na ktoré nám  pán  sprievodca s ochotou odpovedal. Po dosnívaní sme sa vrátili do reality. Druhou zastávkou bol Cinemax v OC Optime, kde sme sa už tešili na premietanie animovanej komédie Smradi. Žiaci si užívali dobrodružnú akčnú jazdu s popcornom a Coca-Colou v premietacej sále. Čo bolo podstatou príbehu? „Aj na prvý pohľad v nebezpečnom tvorovi sa môže skrývať dobré srdce. ” Cestou zo Cinemaxu sme navštívili obchod Dráčik, kde si žiaci mali možnosť zakúpiť drobnosť. Všetci sme si pochutnali na zmrzline a osviežení sa vrátili domov.

       Z výletu nám ostalo veľa spomienok a zážitkov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

       Mgr. Martina Daňková

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet Košice.

      • Školský výlet v Jasove

      • K záveru školského roka patria aj koncoročné výlety. Tento rok sme sa so žiakmi druhého stupňa vybrali objavovať čaro Slovenského krasu do Jasova. Našou prvou zastávkou bolo Premonštrátske opátstvo. Dozvedeli sme sa, že komplex budov kláštora a Kostola svätého Jána Krstiteľa spolu s kláštornou záhradou vďaka architektonickej ako aj umelecko-historickej hodnote patrí k najcennejším pamiatkam neskorobarokového a rokokového umenia na Slovensku. Po prehliadke opátstva sme sa presunuli do Jasovskej jaskyne. Jaskyňa, ktorá je zaradená do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO je mimoriadne bohatá na tvarovo a farebne veľmi pestrú kvapľovú výzdobu. Zdolali sme v nej 353 schodov a prešli 720 m. Táto prírodná nádhera zaujala nepochybne každého z nás. Na  našej ceste sme si dopriali aj trochu oddychu v neďalekej reštaurácii. S dobrou náladou a  spevom v autobuse sme sa vrátili domov.

                                                                                                                                                     Mgr. Eva Lőrincová

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet v Jasove.

      • Detská olympiáda

      • Žiaci 1. - 4. ročníka našej ZŠ  sa dňa 17.6. 2022 zúčastnili na 30. ročníku detskej olympiády chlapcov a dievčat, ktorú organizovalo Centrum voľného času v Sečovciach.

       V príjemnom a peknom prostredí areálu ZŠ Obchodná Sečovce a za pekného počasia si deti z piatich základných škôl zmerali sily v týchto disciplínach:

       • beh na 40 m chlapci a dievčatá - 1. - 2. ročník
       • beh na 50 metrov chlapci a dievčatá - 3. - 4. ročník
       • hod tenisovou loptičkou chlapci a dievčatá - 1. - 2., 3. - 4. ročník
       • skok do diaľky chlapci a dievčatá - 1. - 2., 3. - 4. ročník
       • štafeta chlapcov a dievčat - 1. - 2., 3.- 4. ročník

       Naši žiaci si vo výbornej športovej atmosfére vybojovali individuálne aj tímové medailové umiestnenia:

       Marcel Čopák 4. A, Hod tenisovou loptičkou - 1. miesto

       Samuel Balog 4. A, Hod tenisovou loptičkou - 3. miesto

       Samuel Bady 2. A, Hod tenisovou loptičkou - 3. miesto

       Nikolas Šenki 1. A, Hod tenisovou loptičkou - 1. miesto

       Ráchel Kináčová 4. A, Hod tenisovou loptičkou - 2. miesto

       Kristián Šenki 3. A, Marcel Čopák 4. A, Samuel Balog 4. A, Štafeta 3. - 4. ročník -2. miesto

       Nikolas Šenki 1. A, Sebastián Štelbacký 2. A, Samuel Ferko 2. A, Štafeta 1. -  2. ročník - 3. miesto

       Aj keď nie všetci naši žiaci získali ocenenia, tak im patrí obrovské poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy a pochvala za vzorné a bezproblémové správanie.

       Na 30. ročníku detskej olympiády ZŠ Zemplínska Teplica reprezentovali títo žiaci:

       Majorošová Ema, Tomášová Karolína, Sokoliová Sára, Kriho Samuel, Ferko Samuel, Štelbacký Sebastián, Sofia Remešová, Nikolas Šenky, Abrinková Silvia, Bady Maroš, Šenky Kristián, Vondráčková Amálie, Balog Samuel, Čirip Marek, Čopák Marcel, Kináčová Ráchel

       Mgr. Jaroslava Kohútová

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Detská olympiáda.

      • 29. ročník satelitného turnaja v malom futbale žiakov

      • Po dvojročnej pauze spôsobenej pandémiou sa žiaci našej školy opäť zúčastnili satelitného turnaja v malom futbale žiakov. Tento rok prebehol už 29. ročník tohto obľúbeného turnaja. Turnaja sa zúčastnilo celkovo päť škôl: ZŠ Vojčice, ZŠ Komenského Sečovce, ZŠ Svätej Rodiny Sečovce, RC Bačkov a naša základná škola. Už od prvého kola sprevádzali našu školu rôzne nástrahy. 1.kolo sme z dôvodu vysokej chorobnosti úplne vynechali. Na druhé kolo, ktoré sa uskutočnilo 12.4. v areáli ZŠ vo Vojčiciach sme nastúpili v oklieštenej zostave, čomu zodpovedali aj naše výsledky. Zo 4 zápasov sme si pripísali iba jedno víťazstvo. Chuť po víťazstvách sme si napravili na domácej pôde. 6. mája sme si na futbalovom ihrisku v Zemplínskej Teplici pripísali 4 víťazstvá v štyroch zápasoch a absolútne sme ovládli domáci turnaj. 4. kolo sa uskutočnilo 26.mája v areáli ZŠ Komenského v Sečovciach, kde sme si pripísali 2 víťazstvá a 2 tesné prehry. Rovnaký výkon sme zopakovali aj 9. júna v areáli RC Bačkov, kde sa konalo posledné piate kolo tohtoročného satelitného turnaja. Najlepším strelcom nášho výberu sa v tohtoročnom satelitnom turnaji stal Vincent Mura, ktorý strelil celkovo 12 gólov. Našu školu na tomto turnaju reprezentovali títo žiaci: M. Kováč, A. Balog, V. Mura, A. Redai, J. Buka, E. Egri, T. Kačmarik, E. Ruščin, D. Ruščin, R. Poráč, K, Rusnák, M. Menceľ, D. Kelemec, M. Redai, A. Adam. Všetkým chlapcom patrí veľké poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy. Osobitné poďakovanie patrí našim končiacim žiakom A. Balogovi, M. Kováčovi a V. Murovi, ktorí pravidelne reprezentovali našu školu aj na predošlých turnajoch a stále patrili k oporám nášho tímu.

       Ing. Ján Micák

       Do fotogalérie bol pridaný nový album 29. ročník satelitného turnaja v malom futbale žiakov.

      • Teplická latka

      • V piatok 27. mája sa na našej škole uskutočnil druhý ročník súťaže v skoku do výšky chlapcov a dievčat – Teplická latka. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 25 žiakov (18 chlapcov a 7 dievčat). Víťazkou v kategórii dievčat sa stala Karolína Zamboriová (8.A) s výkonom 120 cm. Na druhom mieste sa umiestnila rovnako ôsmačka Kiara Kristanová s výkonom 112 cm. Bronzovú priečku obsadila žiačka šiesteho ročníka Natália Zamboriová s výkonom 110 cm. V kategórii chlapcov obsadil prvé miesto Michal Batyi zo 7.A s výkonom 132 cm. Striebornú priečku obsadil Erik Ruščin (7.A) s výkonom 130 cm. Bronzovú priečku obsadil Aladár Balog (9.A) s výkonom 125 cm.

       Ing. Ján Micák

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Teplická latka.

  • Kontakty

   • Základná škola
   • skola.teplica@gmail.com
   • Riaditeľka školy: 0911 216 302 Zástupca riaditeľky: 056/679 62 14 Výchovná poradkyňa: 056/668 75 01 Ekonomický úsek: 056/668 75 00 Vedúca školskej jedálne: 0910 214 111
   • Hlavná 209, 076 64 Zemplínska Teplica Slovakia
   • IČO: 35541199
   • DIČ: 2021663149
  • Prihlásenie