26. 10. 2011 sme sa zišli na Helloweenskej diskotéke, kopa fénixákov aj so svojimi vedúcimi. Bláznivé masky s touto témou nám dodávali dobrú náladu a chuť, aby sme sa zapojili do pripravených bláznivých súťaží ako napríklad – slalom na metle v maske, skladanie helloweenských puzzle, konštruovanie papierových metličiek a pod. Moderná hudba nám rozihrávala žilky, stvorili sme nové tanečné variácie. Tí z nás, ktorí si priniesli tekvice z babkinej záhradky si za pomoci dospelých vydlabali svojho helloweenskeho strašiačika. Tak sme si aj vyzdobili triedy. Do súťaží sme sa zapájali všetci i niekoľkokrát po sebe. Vyhrať sa však podarilo len tým najšikovnejším. Drobnosť na pamiatku tejto diskotéky si však odniesol každý. S dobrým pocitom sme sa rozišli domov a netrpezlivo očakávame ďalšiu fénixácku akciu.
Novinky
Helloween
Fénixiáda 2011
Prázdniny sa skončili, beh domov a hádzanie kameňov do vody sme trénovali celé leto, tak by bolo načase pochváliť sa svojimi výkonmi aj spolužiakom. Ako na to? Fénixiáda. I po roku sme sa pokúsili prekonať svoje vlastné rekordy a precvičiť si telo. Každý chcel byť najlepší a vyhrať. disciplíny sme už poznali z minulého roka, tak sme sa cítili istejší. Skok z miesta vzad síce robil niekomu problémy, pristátie bolo na zadku, ale väčšina predviedla výkony hodné profesionálov. Hod lietajúcim tanierom na cieľ nám znepríjemňoval mierny vetrík. Napriek tomu sa mnohým darilo a trafili niekoľkokrát po sebe. Pridali sme si aj novú disciplínu a to futbal a pre dievčatá vybíjanú, ktorá mala veľký úspech. Humorné zážitky nás budú hriať až do budúceho kola Fénixiády, na ktorú sa veľmi tešíme.
MICHÁLSKA DISKOTÉKA
Príjemné stretnutie po prázdninách mimo vyučovania nám priniesla Michalská diskotéka. Stretli sme sa skoro všetci, družstvá plniace úlohy Chrámu fénixu. Tanec pri skvelej hudbe striedalo plnenie fénixáckych rekordov. Tie nám dali poriadne zabrať. Družstvá detí, ktoré sa zapojili do celoročnej etapovej hry V chráme Fénixu si plnili ďalšiu zo svojich úloh zo štvrtého nádvoria tejto hry. Vyrobiť eko-reklamu a namotivovať spolužiakov a iných, aby sa k svojmu životnému prostrediu správali šetrnejšie. Projekty sa vydarili a ich výstava je na hlavnej chodbe v budove školy. Tanec nám rozihral žilky a zanechal v nás pekné zážitky.
PRO EDUCO
PRO EDUCO- fórum vzdelávania, kariéry a inovácií sa konal v tomto roku po piatykrát. Žiaci 9. ročníka sa na tomto podujatí zúčastnili v druhý deň konania výstavy – 23.11.2011. Výstavné priestory Domu Techniky boli takmer zaplnené. Výstavné stánky a obslužné priestory využilo na svoju prezentáciu 50 spoločností a inštitúcií. Na podujatí sa prezentovalo 19 stredných škôl z Košíc, 11 univerzít z celého Slovenska i Čiech, široké spektrum vzdelávacích a záujmových inštitúcií a významní zamestnávatelia. Našich žiakov najviac zaujali stánky , v ktorých našli potrebné informácie pre svoje budúce rozhodnutie – kam na strednú školu. Odniesli si veľa pozitívnych podnetov, ktoré im pomôžu správne sa rozhodnúť a vybrať si školu, ktorá ich čo najlepšie pripraví na budúce povolanie.
V Kerstúre novi lávki...
V Keresture novi lavki mame ....spievali protagonisti ľudovej scénky na slávnosti otvorenia vynovených priestorov obce.
Dňa 20.10.2011 sa konala veľká obecná slávnosť a veselica na počesť slávnostného otvorenia vynoveného priestranstva obce Hlavnej ulice v Zemplínskej Teplici, ktorá takmer pripomína mestské námestie.
V úvode slávnosti privítala pani primátorka obce Jozefína Uhaľová hostí, autorov a realizátorov projektu , účinkujúcich a divákov slávnosti. Prestrihnutím pásky boli odovzdané nové priestory obce do užívania verejnosti.
Priestory okolo kultúrneho domu zaujali aj autorku scenára hry Uznešene už nešeme, Mgr. Evu Sabovú , ktorá so žiakmi ZŠ – členmi divadelného krúžku stvárnila problémy Keresturčanov vo veselej polohe nadsázky na motívy skrášlenia obce a lepšej životnej perspektívy jej obyvateľov.
Na pódiu zaujala krstom svojej publikácie Krátky slovník nárečia slovenského alebo Zemplínskoteplického pani Terézia Kubániová. Jej užitočné a originálne dielko poslúži k pripomenutiu nárečia ďalšej generácii Keresturčanov a aj školskému divadielku.
Všetky kultúrne programy prezentované na javisku boli v ľudovom štýle: pôvabné vystúpenie malých folklóristov z materskej školy v Z. Teplici, členov súboru Pávička zo Sečoviec, súboru Železiar z Košíc a samozrejme miestnemu súboru Tepličan.
Divákov zaujala profesionalita profesionálnych aj amatérskych súborov, nálada , temperament zemplínskej ľudovej kultúry.
Hostia po skončení kultúrneho programu navštívili nové priestory obce , na ktorých ich vítali atrakcie deti a dospelých : stánky , kolotoče, občerstvenie..
V Keresture nielen novy lavky mame , ale aj tvorivých a angažovaných ľudí , ktorí pracovali a aj naďalej budú pracovať pre skrášlenie obce a zlepšenie života v nej.
Za všetkých organizátorov: Mgr.Eva Sabová
Koncert-amosákov
Dňa 24.11.2011 sa žiaci ZŠ Zemplínskej Teplice v doprovode svojich učiteľov zúčastnili výchovného koncertu pod názvom: ŽI A NECHAJ ŽIŤ. Dvaja hudobní umelci z umeleckej agentúry AMOS predstavili žiakom hudobno-vzdelávací program, v ktorom sa prezentovali ako gitaristi a moderátori.
Jeho obsahom boli viaceré negatívne stránky života a nástrahy, s ktorými sa deti stretávajú. Poukázali na rôzne formy násilného správania v príbehoch zo života, prepojených hudbou. Umelecky pôsobivo poukázali na prípady rasizmu, šikanovania, kyberšikany, drogových závislostí. Divákov zaujali piesne známych slovenských a zahraničných interpretov korešpondujúcich s uvedenými témami. Žiaci umelcov povzbudzovali potleskom a spievali refrény známych kapiel.
Umelci vytvorili príjemnú atmosféru a žiaci odchádzali z koncertu veľmi dobre naladení.
Bardejovské kúpele
Výletu sa zúčastnilo 42 žiakov z málo podnetného prostredia a z rôznych ročníkov tunajšej základnej školy spolu so žiakmi špeciálnych tried. Všetci žiaci boli poučení o správaní sa pri návšteve takéhoto kúpeľného mesta. Prehliadka mesta ukázala žiakom mnohé historické pamiatky, budovy, minerálne pramene, kúpele a krásne zrekonštruované hotely. Všetkým žiakom sa exkurzia páčila a odniesli si z nej mnohé veselé zážitky.
Cieľom exkurzie bolo posilniť vedomosti z oblasti vlastivedy a zemepisu , ako aj kultúrne vyžitie zo samotnej prehliadky kúpeľov.
Čarovná truhlica-kúzelník
26. októbra 2011 nechýbali v našej škole kúzla, čary, mágiovské triky a k tomu dobrá zábava, tanec, skvelá hudba a ozajstné čarodejnícke kúsky. Pán Kúzelník privítal žiakov obrovskou kúzelnou skrinkou Harry Pottera, z ktorej dokázal vyčarovať všakovaké čarovné veci- čarovne vyhrávajúce zvončeky, kúzelné karty, cukríky a iné. Zopár dobrovoľníkov – kúzelníkov- začiatočníkov si naživo mohlo vyskúšať to, ako sa čaruje v škole Hary Pottera.
Niektorí z nich si mali možnosť vyskúšať aj klobúk, oblečenie, ale aj kúzelné predmety Harry Pottera. Za svoju statočnosť, odvahu a úspešné kúzlenie boli odmenené sladkou odmenou.
Do veselého programu sa zapojili nielen žiaci, ale aj dospelí – naši učitelia-, ktorí vytvorili skvelú atmosféru nielen na pódiu, ale aj v hľadisku.
O tom, že sa všetkým zúčastneným kúzla a čary v podaní Harry Pottera páčili svedčil aj obrovský potlesk, ktorý po skončení rozprávkového pásma zaznel. Kiežby raz tak mohol všetkým našim žiakom vyčarovať samé jednotky a učiteľom všetkých poslušných žiakov. To by bola ozajstná paráda!
KOMPARO
Komparo 2011
Aj v tomto školskom roku sa na našej škole uskutočnilo cvičné testovanie s názvom Komparo. Zúčastnili sa ho žiaci 9.A. Deviataci 8. novembra riešili testy z matematiky a slovenského jazyka, ktoré ich pripravia na to, čo ich čaká pri Testovaní9 v marci 2012. Výsledky Kompara budú známe už o necelý mesiac. Dajú žiakom aj učiteľom spätnú väzbu, do akej miery sú na testovanie pripravení a na čom je potrebné ešte popracovať.
Korešpondenčný seminár z prírodovedných predmetov
Žiaci, ktorí majú radi prírodovedné predmety, majú možnosť zaregistrovať sa na stránke korešpondenčného seminára www.korsem.sk a riešiť online testy z rôznych oblastí vedy. Overia si svoje vedomosti, no veľa sa tak aj naučia, pretože pri riešení testov sú povolené rôzne „ťaháky“ v podobe kníh, encyklopédií či internetu. Otázky sa týkajú prírody, zemepisu, fyziky, chémie a matematiky. Súťaž sa skladá z troch kôl, prvé kolo bude vyhodnotené
15. decembra. Tak neváhaj a zapoj sa!
Olympiáda Slovenčina
V školskom roku 2011/12 sa koná 4. ročník Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.
3.11.2011 žiaci našej školy mali možnosť overiť a prehĺbiť svoje vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry v školskom kole postupovej súťaže - OSJL. Súťaže sa zúčastnilo 7 súťažiacich - žiakov 8. a 9. ročníka. Súťaž bola rozdelená do dvoch častí. V písomnej časti odpovedali súťažiaci na otázky, ktoré súviseli s predloženými textami a pracovali na transformácii textu. V ústnej časti mali pripraviť prejav na zadanú tému. Výkony žiakov hodnotila odborná porota, ktorú tvorili učitelia slovenského jazyka a literatúry zo ZŠ.
Vyhodnotenie školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry:
Kategória C:
- 1.miesto Simona Hricová 9.A
- 2.miesto Nora Remešová 8.A
- 3.miesto Jakub Čirip 8.A
Víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcej Simone Hricovej prajeme veľa síl a úspechov v reprezentácii našej školy v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 2.12.2011.
Malý futbal-starší
Dňa 11.10.2011 sa na ZŠ Obchodná Sečovce uskutočnilo obvodové kolo v malom futbale starších žiakov Jednota Cup. Zúčastnili sa 4 družstvá ZŠ Obchodná Sečovce, ZŠ Komenského Sečovce, 8-ročné gymnázium Sečovce a ZŠ Zemplínska Teplica. Naše družstvo obsadilo 3.miesto po výsledkoch :
ZŠ Z. Teplica - 8-ročné gymnázium 2 : 3
ZŠ Z. Teplica - ZŠ Obchodná 4 : 4
ZŠ Z. Teplica - ZŠ Komenského 3 : 6
Víťazom sa stala ZŠ Komenského Sečovce. Vedúci družstva Mgr. Varga.
Malý futbal-mladší
Dňa 5.10.2011 sa na ihrisku ZŠ Obchodná v Sečovciach uskutočnilo obvodové kolo v malom futbale mladších žiakov. Zúčastnili sa ho družstvá ZŠ Obchodná Sečovce, ZŠ Komenského Sečovce, Cirkevná ZŠ Sečovce, ZŠ Zemplínska Teplica. Turnaj vyhralo družstvo ZŠ Obchodná Sečovce, čím postúpili na okresné kolo. Výsledky nášho družstva :
ZŠ Z. Teplica - ZŠ Obchodná 1 : 7
ZŠ Z. Teplica - ZŠ Komenského 3 : 5
ZŠ Z. Teplica - Cirkevná ZŠ 2 : 3
Naše mladé družstvo aj napriek prehrám má perspektívu do budúcnosti. Vedúci družstva Mgr. Varga.
Mladí hasiči
Dňa 30.9.2011 sa na ihrisku ZŠ Gorkého v Trebišove uskutočnilo okresné kolo mladých hasičov "PLAMEŇ 2011". Našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov v zložení : Tomáš Kolesár, Michal Zambori, Slavomír Vojner, Tomáš Durbák, Martin Polák, Erik Drobňák, Martin Bubelínyi, Tomáš Čirip, Róbert Fedor, Daniel Fedor. Družstvo dievčat bolo zložené : Simona Hricová, Štefánia Rabatinová, Nora Remešová, Soňa Oravcová, Alexandra Ďurková, Miriama Semanová, Xénia Bélová, Marianna Matisová, Natália Malčická. Obe družstva po skvelom výkone vo svojich kategóriach získali 1.miesto. Všetkým srdečne blahoželáme a budeme držať palce na postupovom kole "PLAMEŇ 2012". Vedúci družstiev Mgr. M.Varga.
Cezpoľný beh
Dňa 23.9.2011 sa v mestskom parku v Trebišove uskutočnilo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov základných a stredných škôl. Našu školu reprezentovali Natália Malčická, Xénia Bélová, Miriama Semanová, Matej Drobňák, Tomáš Kolesár, Slavomír Vojner. Najlepšie umiestnenie dosiahol Tomáš Kolesár, ktorý vo svojej kategórii dobehol na výbornom 3.mieste.Perspektíva je aj u dievčat, ktoré sa do budúcnosti môžu zlepšiť a umiestniť sa na popredných priečkach. K dosiahnutým výsledkom žiakom blahoželáme. Vedúci družstva Mgr. M.Varga.
Naša kronika
Uplynulý školský rok 2010/2011 priniesol učiteľom a žiakom v Zemplínskej Teplici mnoho zaujímavých udalostí a zmien , ktoré budú ilustrované v školskej kronike.
Úvodným zápisom v našej pamätnej knihe bude opis veľkej a podstatnej zmeny pod názvom Rekonštrukcia školy. O tom, ako sme všetko a všetkých sťahovali, kde a kam. Ako sme sa učili a vyučovali tu a tam. V akých mierových a bojových podmienkach sme pracovali a bojovali. Ako sme zvládali bežné a originálne situácie vyplývajúce z provizória. Čo nás prekvapilo i neprekvapilo. Vzdelávací projekt „Podpora inklúzie žiakov MRK celodenným výchovným programom“ bol spolufinancovaný zo zdrojov EÚ a realizovaný základnou školou.
A teraz konkrétne ..popri klasickom vyučovaní sme „absolvovali“ aj množstvo konkrétnych podujatí- kultúrne - účasť na divadelných predstaveniach, návšteva kina, návšteva Vlastivedného múzea v Trebišove, školské akadémie k rôznym príležitostiam, recitačné súťaže. Najvýraznejším umeleckým talentom školy bola žiačka 3. ročníka, Ema Alexyová, ktorá sa v okresnom kole súťaže Rozprávkové vretienko umiestnila na 1. mieste a na celoslovenskom kole s medzinárodnou účasťou na 11. mieste. Športové – obvodové a okresné kolo v atletike, Poddargovské hry v atletike a futbale, Detská olympiáda v Sečovciach, obvodové kolo v Malom futbale, Hľadáme nového J. Plachého. Najlepší športovci školy boli žiaci T. Kolesár/8. roč/, P. Grošková /9. roč./a E. Drobňák/4. roč./Vedomostné – Olympiáda zo slovenského jazyka, Geografická olympiáda, Pytagoriáda, Botanikiáda. Z olympionikov bol najúspešnejší P. Mann/5. roč./Záujmové – okresná súťaž mladých zdravotníkov ZHM(1. miesto/, Výchovné a hudobné koncerty, Energetika – literárna súťaž, Výroba darčekov, turistické akcie hnutia Fénix(návšteva Klziska, Hľadá sa Superstar/, besedy a triedne aktivity. Výlety – návšteva ZOO a Botanickej záhrady v Košiciach, kina CINEMAX, kaštieľa na Krásnej Hôrke, Zádielskej doliny, Hrabušíc, Školy v prírode Slnečný majer, Zemplínskeho múzea v Michalovciach.
Do kroniky školy bude umiestnená pohľadnica, ktorú písali účastníci školy v prírode, ktorí v pozdrave učiteľom a spolužiakom vyjadrili svoje nadšenie zo zážitkov počas pobytu.
Veľkými písmenami bude do kroniky zaznamenané slávnostné otvorenie zrekonštruovanej školy, ktoré sa uskutočnilo dňa 9. mája 2011 za účasti predstaviteľov rôznych inštitúcií. Podujatie malo slávnostný charakter. Milým kultúrnym programom „Rástla si do krásy“ sa predstavili žiaci 2. stupňa ZŠ. Fotografie novozrekonštruovanej školy zachytávajú veľmi pekne upravené priestory školy, vynovené triedy, nový nábytok , moderné odborné učebne.
Do kroniky školy zapíšeme aj mená pracovníkov školy, najaktívnejších žiakov školy a samozrejme slávnostnú rozlúčku so žiakmi 9.ročníka. Nová škola je motiváciou pre zlepšenie práce a napĺňanie cieľov do budúcna, aby sme písali čoraz zaujímavejšie zápisy do kroniky našej školy .
Bardejovský skanzen
Zaujímavý deň zažili mladí fenixáci pri absolvovaní turistickej vychádzky do skanzenu ľudovej architektúry v Bardejovských kúpeľoch. Najprv sme sa zastavili v historickom Bardejove, kde sme prezreli námestie, dobovú baziliku a radnicu. Skanzen ľudovej architektúry v Bardejove patrí k najstarším skanzenom . Je v ňom rozmiestnených 30 objektov tradičnej ľudovej architektúry z oblasti Horného Šariša. Počas návštevy nám bolo veľmi pútavým a pre deti zaujímavým spôsobom vysvetlené ako pred mnohými rokmi naši predkovia žili. V závere prehliadky fenixáci odchádzali veľmi spokojní, pretože niektoré dobové predmety si mohli zakúpiť ako darček na pamiatku.
Škola v prírode
Dňa 25.6.2011 sa 17 školákov 1. až 6. ročníka a 3 učiteľky zišli pred bránou školy, rozlúčili sa s rodinami, zamávali z okien autobusu a vydali sa v ústrety novým dobrodružstvám. Rozhodli sme sa totiž posledných 5 dní školského roka stráviť v Škole v prírode. Našou cieľovou stanicou bol Slnečný majer v Stebníckej Hute. Po ceste sme navštívili aj mesto Bardejov, kde sme si poobzerali historické centrum mesta a potom sme sa vydali k cieľu našej cesty. Už z diaľky sme na kopci videli Slnečný majer, ktorý pozostával z niekoľkých budov a chatiek. Konečne sme sa dočkali a vystúpili z autobusu. Ubytovali sme sa v študentskom dvojdome s názvami Zimozeleň a Brečtan. Rozdelili sme sa do izieb, vybalili sme sa a hor sa na prieskum. Všade naokolo bola prekrásna príroda – kopce, stromy, zvieratká. Počas piatich dní, ktoré sme tam strávili, sme zažili kopec zábavy, športovania, turistiky i kultúry. Každý deň sme začali krátkou rozcvičkou na prebratie pred raňajkami. Po raňajkách sme si skontrolovali poriadok v izbách, aby sme náhodou nedostali nálepku prasiatka za neporiadok. Radšej sme zbierali „smajlíkov“ za vzorný poriadok. A keď už bolo upratané, mohli sme sa venovať rôznym zaujímavým činnostiam. Najviac sme sa tešili z bazéna, v ktorom sme sa mohli vyblázniť a zasúťažiť. Ďalšou obľúbenou zábavou bola návšteva stajní a najmä jazdenie na koníkoch. Zo začiatku bol aj trošku strach, ale po prvých jazdách zmizol. V jeden deň sme sa vydali na túru do lesa a dostali sme sa až na hranicu s Poľskom. Okrem toho sme si vyrobili pekné tričká, zvolili sme Miss Slnečný majer, predviedli sme naše talenty v súťaži Mini talent, vyrobili sme si masky a predviedli ich na karnevale, zúčastnili sme sa pyžamovej párty...Päť dní ubehlo ako voda a my sme zistili, že je 29.6.2011 a musíme sa už vrátiť domov. Nikomu sa nechcelo odísť a poniektorí odchádzali aj so slzami v očiach. Sľúbili sme si preto, že o rok by sme si chceli Školu v prírode zopakovať. Veľmi sa na to tešíme. A teraz už huráááá na prázdniny...
Zádielskou dolinou
18. júna sme oprášili fénixácke topánky a batohy a vydali sme sa na túru. Partia detí, učiteľov aj rodičov sa vydala za krásami maličkého Slovenska. Našim cieľom sa stala krásna Zádielska dolina. Batohy nabalené sladkosťami, rezňami a všelijakými dobrotami sa ohýbali na našich chrbtoch pri každom kroku Zádielskou tiesňavou. A veru bolo sa načo dívať. Zádiel odkrýva prenádherné prírodné zákutia, rozmanité rastlinky, chrobáčiky, motýliky, zvieratká, potôčik. Jeho chladivú krásu okúsili malí nezbední zvedavci aj na vlastnej koži J A čo sme sa dozvedeli o tomto krásnom kúte Slovenska???
Štátna prírodná rezervácia Zádielska dolina sa nachádza na rozhraní Košického a Rožnavského okresu, v katastrálnom území Zádielske Dvorníky. Tento monumentálny krasový kaňon je vytvorený potokom Blatnica vo vápencoch Slovenského krasu. Dĺžka doliny je skoro 3 kilometre, hĺbka kaňonu je takmer 400 m a šírka dna je 10 metrov.
Zádielská dolina patrí k skvostom slovenského lezenia. Lezenie v doline je časovo obmedzené a liezť sa môže len od 1.8. do 1.3.. Lezenie je tiež obmedzené len na niektoré skalné masívy. V doline je prísne zakázané stanovať, bivakovať a zakladať oheň. Kaňon ponúka lezenie v malých stienkach i dĺžkových stenách Z kameNných útvarov v kaňone zaujme svojim tvarom hlavne 105 metrov vysoká Cukrová homoľa .
Zádielska dolina je veľmi zaujímavá i z hľadiska pestrosti fauny a flóry a je svetoznáma aj inverziou vegetačných pásiem. Vyskytujú sa tu viaceré endemické druhy hmyzu slovenského krasu, žijú tu vzácne plazy krátkonožka panónska, užovka stromová, jašterica múrová a zelená. Z vtákov je zaujímavý výskyt bociana čierneho a výra skalného, z cicavcov je tu piskor horský. Dolinou vedie náučný chodník, ktorý po celej trase ponúka niekoľko zastávok s pútačmi a vysvetľujúcim textom o doline.Celodenný výlet sme si spestrili návštevou dediny Háj, kde sme na miestnom cintoríne obdivovali nadrozmernú sochu Anjela- bojovníka, ktorý sa zaskvel aj v americkom filme. Unavení, uťahaní, ale plní zážitkov a dojmov zo Zádielu sme sa doteperili domov. Tešíme sa, až spoznáme ďalšie nové zákutia nášho krásneho Slovenska.
CHRÁM FÉNIXU
Vo fénixe nie je núdza o rozmanité činnosti. Súťažíme, hráme sa, športujeme, „výletujeme“, tancujeme, spievame aj táboríme. Nech už robíme čokoľvek, snažíme sa pritom chrániť prírodu.
V apríli sme pripravili viacero podujatí v znamení prírody- upratovanie v okolí školy, čistenie lesa i Deň Zeme. Aj jedno z nádvorí v Chráme Fénixu sme otvorili dokorán pre pani prírodu. Rozhodli sme sa ukázať všetkým, že odpadky nemusia vždy skončiť v koši.
Na naše stretnutie sme priniesli všakovaký odpadový materiál. Prekutali sme všetky krabice a krabičky, koše aj komôrky a za pár dní sme nazhromaždili hŕbu plastov, textílií aj papiera. Plastové fľaše, kartóny, drôty, kelímky, krabice aj krabičky, stuhy, tašky, rolky od toaleťáku, gumené rukavice, handričky aj handry, vrchnáčiky, korkové zátky a staré noviny zaplavili fénixácku klubovňu.
1,2,3, dáme hlavy dokopy, rukávy si vyhrnieme, roboty sa nezľakneme, nápady a nápady, s fantáziou vytvorí, každý správny fénixák, ktorý prírodu má rád. Odpad zmení razom hneď a zrazu je krajší svet.
A veru, malí, veľkí fénixáci vyhrnuli rukávy a pustili sa do práce. V ich bystrých hlávkach sa zrodili nevšedné nápady a šikovné ručičky ich pretvorili do neuveriteľných výtvorov. A na konci niekoľkohodinovej práce sme sa tak dívali na krásnu Meganevestu, Cukráreň u kocúra, psiu búdu s hravým šteniatkom aj obrovskú továreň. Ani jeden drôtik nevyšiel nazmar! Hotové výtvory sme ešte výtvarne dotvorili a rozžiarili rozmanitými farebnými odtieňmi.
Pri práci sme sa pobavili, nasmiali, ale splnili aj ušľachtilú myšlienku“ Aj z odpadu môže byť svet krásny.“ Ak ste šikovní ako naši fénixáci, nezabudnite, že nie každá plechovka musí skončiť v koši.
Na Krásnej Hôrke
Dňa 28.6.2011 sa uskutočnil výlet na hrad Krásna Hôrka, ktorého sa zúčastnili žiaci 5. až 8. ročníka špeciálnych tried. Žiaci si prezreli rôzne dobové predmety, ktoré sa používali v 18. a 19. storočí, zbrojnicu, kuchyňu, jednotlivé apartmány pre pánov, pivnice, nádvoria, mučiareň, kaplnku a iné zaujímavosti, pričom pozorne počúvali výklad sprievodcu. Po exkurzii sa žiaci hrali pod Krásnohorským podhradím, kde boli rôzne atrakcie a stánky so suvenírmi. Všetci sme si z výletu odniesli pekné zážitky.