• 4. kolo satelitného turnaja v malom futbale žiakov

• 11.5. 2023 sme privítali žiakov ZŠ v malom futbale, ktorý sa konal na futbalovom ihrisku v Zemplínskej Teplici.

Sily si prišli zmerať žiaci zo: ZŠ Komenského Sečovce, ZŠ Vojčice, ZŠ  Svätej rodiny Sečovce, RC Bačkov a ZŠ Zemplínska Teplica.

Za tento športový výkon sme získali 9 bodov, čo znamená tri výhry a jedná prehra.

Žiakom ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie športové podujatia.

Do fotogalérie bol pridaný nový album 4. kolo satelitného turnaja v malom futbale žiakov.

• Deň matiek

• Život sa začal prebudením a zamilovaním sa do maminej tváre.”- George Eliot, anglická spisovateľka

Druhá májová nedeľa patrí tradične všetkým mamám.  Slovo mama znamená v našom živote veľmi veľa.  Je zvykom, že v tento deň deti svojim mamám, mamkám, mamičkám venujú malý darček ako poďakovanie za ich lásku, starostlivosť, obetavosť.  Na tento sviatok nezabudli ani žiaci 1. a 2. stupňa a potešili mamičku ručne vyrobenými darčekmi, srdiečkami a pozdravmi. Krásne darčeky budú mamkám každý deň pripomínať, ako ju ľúbia a vážia si ju.

Veríme, že vlastnoručne vyrobené pozornosti sa mamičkám páčili a spríjemnili im deň.

Mgr. Martina Daňková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek.

• Škola v prírode

• Prvý májový týždeň sa žiaci 2.A a 3. A triedy zúčastnili Školy v prírode. Spoznali turisticko-rekreačnú oblasť Tále. Počasie prialo takmer počas celého týždňa. Žiaci navštívili Bystriansku jaskyňu, okolie obce Bystrá, vypálenú obec Kalište, Čiernohronská železnička, Ľupčiansky hrad. Všetky svoje zážitky si žiaci zapisovali do svojich denníčkov, počas športového popoludnia získali medaily, pri večerných aktivitách si pripravovali darčeky pre mamičky. Každý večer bol ukončený rozprávkou. Príjemný pobyt umocnilo milé rodinné ubytovanie s výbornou kuchyňou, kde si málokto odoprel dupľu. Naši druháci a tretiaci prejavili veľkú dávku odvahy, obzvlášť v noci, kedy statočne zabojovali sami so sebou a zaspávali bez mojkáčikov, bez najmenšieho problému zvládali večernú hygienu i triedenie, či balenie kufrov. Nádherná horehronská oblasť všetkým učarovala natoľko, že výlet sem si všetci radi zopakujeme.

Mgr. Krištofová, Mgr. Daňková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode.