• Snehuliaci

• Hurá, hurá, zavítala ku nám zima! Tak sa deti predsa dočkali. Dnes sa zobudili do zasneženého rána. Zrazu bola cesta do školy veselšia a všetci sa len tak usmievali. Využili sme tento čas a trieda 4. B si telesnú výchovu spríjemnila pohybom na čerstvom vzduchu. Veď cvičiť sa dá aj vonku. Posilňovacie cvičenia s ťažkými guľami snehu boli zábavné. Zostali po nás pánkovia snehuliaci. Tí potešia  nás i všetkých okoloidúcich. Neprajníci ich možno zbúrajú, no nám to nevadí. Zajtra si možno postavíme nových. Je až neuveriteľné, akú zázračnú moc potešiť, má obyčajný biely sneh.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Snehuliaci.

• Šach

• Šachový klub Zemplín Michalovce usporiadal 27.11.2023 školské majstrovstvá košického kraja v zrýchlenom šachu na ZŠ Okružná 11 v Michalovciach. Našu školu zastupoval žiak 8.A triedy Natanael Szomju. Turnaj sa hral švajčiarskym systémom na 7 kôl s hracím tempom 2 x 10 min + 5 sek/ťah. Nakoľko to bol prvý takýto veľký turnaj pre žiaka aj našu školu, zbierali sme skúsenosti a zistili sme naše slabé a silné stránky. Vieme, na čom máme ďalej pracovať a čo zlepšovať.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Šach.

• ŠKD A DUŠIČKY

• Sviatok Všetkých svätých, Pamiatka zosnulých alebo aj Dušičky  patria medzi spomienkové dni, ktoré sú venované zomrelým. Aj my v ŠKD sme sa rozprávali o zvykoch, keď ľudia navštevujú cintoríny, na hroby kladú vence, či kvety a pália sviece. Cez prezentácie sme sa oboznámili aj so zvykmi iných kultúr a rozprávali sme sa o nich. Zaspomínali sme si na svojich blízkych zosnulých a zašli sme aj na miestny cintorín. Tam sme pri kríži zapálili sviece a pomodlili sme sa. Deti sa rozišli pomodliť aj k hrobom svojich blízkych. Bol to čas strávený peknými spomienkami.

Ivanková

Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD A DUŠIČKY.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Vážení rodičia, milí žiaci, aj v tomto školskom roku sa môžete zapojiť do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“, vďaka ktorému môžete potešiť a obdarovať osamelých dôchodcov.

• Mesiac úcty k starším

• Mesiac úcty k starším

Ani v tomto školskom roku sme nezabudli v októbri na našich starkých. Dňa 27. 10. 2023 základná škola v spolupráci s organizáciou Fénix zrealizovala v popoludňajších hodinách pre starých rodičov posedenie pri čaji.

Šikovné babičky pre nás upiekli chutné koláče, ktoré už svojím vzhľadom lákali na ochutnanie. S radosťou a potešením vnúčatá starým rodičom predviedli program v podobe básní, ktoré zahriali nie jedno srdiečko. Vtipná scénka s názvom ,,Únos starkých´´ pobavila všetkých. Program sme ukončili krásnymi piesňami „Babke a dedkovi“ a „Ked ja nadešol do kraja.“ Dojatie starkých bolo evidentné, nejedno oko zvlhlo slzičkami. Úsmevy potlačili bolesti a starosti aspoň na krátku chvíľu.

Príjemné chvíle sme so starkými strávili aj v tvorivých dielňach. Vnúčatá spoločne so starkými vytvorili jesenný obraz zo sušených kvetov. Následne bola vyhlásená súťaž o najkrajšiu sliepku, ktorá si našla svoje miesto vo svojom bidielku. Zúčastnení si dali veľmi záležať, a preto každá jedna sliepočka bola jedinečná. Za krásne výtvory vnúčatá obdarili svojich starkých milým darčekom.

Naším prianím bolo, aby sa starkí s nami dobre cítili, a aby im na túto slávnostnú chvíľu zostali milé spomienky. Starkým želáme, aby prežili ešte veľa príjemných chvíľ v živote so svojimi vnúčatami.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mesiac úcty k starším.

• Slanský hrad

Školský rok je v plnom prúde a naši žiaci už majú za sebou aj prvú turistickú vychádzku, ktorú absolvovali 13.10. Prostredníctvom krúžkov Spoznávame Slovensko a Letom svetom, spoznávali krásy nášho regiónu. Hrad Slanec prezývaný aj ako Slanský hrad, sa nachádza na strmom kopci, nad obcou Slanec. Za priaznivého počasia sa pýši krásnymi  výhľadmi, ktoré boli po príjemnej prechádzke dopriate aj nám. Na hrade momentálne prebieha rekonštrukcia a my sa už tešíme ako bude hrad vyzerať po nej. Na záver dňa sme sa s našimi žiakmi zastavili na zmrzlinu a koláčik v miestnej cukrárni.

Mgr. Eva Lörincová a Mgr. Stanislava Ščerbáková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Slanský hrad.

• Florbal starších žiakov základných škôl

• Dňa 24.10.2023 sa konala florbalová súťaž v Sečovciach na ZŠ Obchodná. Stretlo sa 6 škol z okresu. V našej skupine sme si zmerali sily s ZŠ Parchovany a ZŠ Kuzmice. V zápase s Parchovanmi sa nám podarilo zvíťaziť, no s Kuzmicami sme tesne prehrali.

Nič to na veci nemení a lásku k športu si budeme naďalej prehlbovať.

Športu zdar!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Florbal starších žiakov základných škôl.

• 1.kolo satelitného turnaja starších žiakov ZŠ

• Nový školský rok rok sme odštartovali hneď získaním 5 bodov v malom futbale satelitného turnaja. Prvé kolo sa odohralo na ZŠ Komenského, Sečovce 5.10.2023.  S jednou výhrou, dvoma remízami a jednou prehrou sme získali spomínaných 5 bodov.

Tešíme sa na ďalšie futbalové  kolo.

Ďakujeme p. Riaditeľovi za skvelo odvedenú prácu.

Športu zdar!

Do fotogalérie bol pridaný nový album 1.kolo satelitného turnaja starších žiakov ZŠ.