• Novinky

  • Novinky

            • MATEMATICKÉ SÚŤAŽE MAXÍK A KLOKAN

            • Počas mesiaca marec 2026 sa žiaci našej školy zapojili do matematické súťaže Maxík a Klokan, v ktorých si preverili svoje matematické vedomosti a logické myslenie.

              Do súťaže Maxík sa zapojilo 6 žiakov 2. ročníka.
              1. miesto – Pavol Kobulnický
              Ocenenie: diplom, tričko, peračník so sadou a prívesok.
              2. miesto – Ema Haščáková
              Ocenenie: diplom, tričko, peračník so sadou a prívesok.
              3. miesto – Alžbeta Jakubčáková
              Ocenenie: diplom, tričko a prívesok.
              Ostatní úspešní riešitelia boli odmenení diplomom.

              Do súťaže Matematický klokan sa zapojilo 10 žiakov 2. ročníka a 1 žiak 5. ročníka.                                1. miesto – Alžbeta Jakubčáková
              Ocenenie: diplom, šatka a ceruzka.
              2. miesto – Ema Haščáková
              Ocenenie: diplom, šatka a ceruzka.
              3. miesto – Júlia Čižmárová
              Ocenenie: diplom a ceruzka.
              Ostatní zúčastnení žiaci získali diplom úspešného riešiteľa a ceruzku.

              Blahoželáme všetkým žiakom k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album MATEMATICKÉ SÚŤAŽE MAXÍK A KLOKAN.

            • Naprieč dejinami nášho regiónu

            • Žiaci z krúžkov Spoznávame Slovensko I. a II. chceli zažiť históriu nášho regiónu doslova na vlastnej koži a preto sa vybrali do Múzea v Trebišove.

              Vďaka skvelej múzejnej pedagogike s názvom 1686-1786...storočie pádu a vzostupu žiaci spoznali dejiny hradu Parič interaktívnym spôsobom. Počas prehliadky deti zapojili všetky zmysly – videli makety, historické nálezy a dobové vyobrazenia, ktoré im priblížili život na hrade, vypočuli si pútavé príbehy, legendy a historické fakty podané tak, že zaujali mladších aj starších žiakov a zažili históriu na vlastnej koži vďaka tvorivým a zážitkovým aktivitám, ktoré preverili ich pozornosť a šikovnosť.

              Múzejná pedagogika opäť dokázala, že učenie zážitkom má obrovský zmysel a zanechá v deťoch oveľa hlbšiu stopu.

              Po bohatej porcii vedomostí a zábavy nasledovala zaslúžená odmena. Výlet sme v skvelej nálade zavŕšili vynikajúcou zmrzlinou a dobrým jedlom.

              Ďakujeme múzeu za inšpiratívny prístup a už teraz sa tešíme na ďalšie potulky za krásami Slovenska v budúcom školskom roku!

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Naprieč dejinami nášho regiónu.

            • Výtvarná súťaž „Smetiari budúcnosti“

            • Spoločnosť KOSIT a.s. Košice odštartovala kreatívnu iniciatívu pre deti a mládež. Súťaž bola určená pre školy a žiakov z celého Slovenska, do ktorej sa mohol zapojiť každý, kto chcel ukázať svoju predstavu o smetiaroch budúcnosti. Cieľom projektu bola motivácia žiakov zamyslieť sa nad prácou smetiarov a fungovaním čistých miest v budúcnosti. Mladí tvorcovia mohli do svojich diel zakomponovať futuristické technológie, robotov, moderné smetiarske autá či inovatívne zberné nádoby. Táto výtvarná súťaž dala žiakom príležitosť ukázať svoju kreativitu a predstavy o modernom odpadovom hospodárstve.

              Do tejto súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy, ktorí netrpezlivo čakali na výsledky. A dočkali sa. Žiačka 8.A triedy T. Babičová si vymaľovala krásne 3. miesto, za ktoré získala hodnotnú cenu, ktorú jej prišli osobne odovzdať  zástupcovia firmy Kosit a.s. Košice. Výherkyni blahoželáme.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Výtvarná súťaž „Smetiari budúcnosti“.

            • Olympiáda žiakov 1. – 4. ročníka ZŠ

            • Dňa 10. 6. 2026 sa na Základnej škole Obchodná v Sečovciach uskutočnila športová olympiáda žiakov 1. stupňa. Našu školu úspešne reprezentovali žiaci v disciplínach beh, skok do diaľky a hod tenisovou loptičkou.

              Našu školu reprezentovali:

              Žiaci 2. A triedy

              Dievčatá:
               Nikola Korpesiová
               Júlia Čižmárová
               Katarína Kelemecová

              Chlapci:
              Oskar Onody
              León Buka

              Žiaci 3. A triedy

              Chlapci:
              Damian Buka
              Mario Redai


              S veľkou radosťou gratulujeme našim žiakom k výborným športovým výsledkom:

              León Buka – 1. miesto v hode tenisovou loptičkou
              Mario Redai – 2. miesto v hode tenisovou loptičkou
              Júlia Čižmárová – 2. miesto v skoku do diaľky
              Katarína Kelemecová – 3. miesto v hode tenisovou loptičkou

              Ďakujeme všetkým žiakom za vzornú reprezentáciu školy, športové nasadenie, disciplínu a bojovnosť. Svojimi výkonmi ukázali, že šport je dôležitou súčasťou školského života a prináša radosť z pohybu i úspechu.

              Srdečne blahoželáme všetkým oceneným a prajeme veľa ďalších športových úspechov!
              Športu zdar!

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda žiakov 1. – 4. ročníka ZŠ.

            • Potulky Košicami

            • Naši žiaci tretieho ročníka sa dočkali a zúčastnili sa výletu do historického mesta Košice. Počasie nám prialo – slniečko svietilo a teploty boli ideálne na objavovanie krás tohto mesta. Výlet sa začal na autobusovej stanici, odkiaľ sme sa vydali na cestu plnú očakávaní a radosti.

              Cestou do Košíc sme si užívali krásne výhľady na Slanské vrchy, rozľahlé polia a lúky, ktoré lemovali cestu. Deti s nadšením pozorovali meniace sa scenérie za oknom autobusu, pričom si medzi sebou vymieňali zaujímavé poznámky o krajine, ktorú videli.

              Po príchode na hlavnú stanicu v Košiciach sme sa pustili do objavovania. Naša prvá zastávka bola vlaková stanica. Po krátkej prestávke sme zamierili do mestského parku. Deti sa ihneď rozbehli na preliezky, kde sa vyšantili a užívali si voľný čas. Priamo v parku sme mali šťastie a mohli sme si pozrieť vystúpenie mažoretiek, ktoré svojimi tanečnými výkonmi a farebnými kostýmami potešili všetkých prítomných.

              Nasledovalo preskúmanie remeselníckej uličky. Aby sme si odpočinuli, zavítali sme do cukrárne Aida na vynikajúcu zmrzlinu, ktorá prišla vhod v teplom a slnečnom počasí. Sladká chuť zmrzliny nás všetkých povzbudila a dodala nám energiu na ďalšie objavovanie.

              Následne sme navštívili Dóm sv. Alžbety, impozantný klenot košickej architektúry. Po návšteve dómu sme sa presunuli k spievajúcej fontáne, ktorá zaujala malých i veľkých návštevníkov.

              Na záver dňa sme sa zastavili v nákupnom centre Aupark, Po dni plnom zážitkov sme sa spoločne vrátili domov s nezabudnuteľnými spomienkami. Mnohí z nás si uvedomili, aké krásne a kultúrne bohaté mesto máme na dosah ruky.

              Tento výlet do Košíc nezostal len tak bez povšimnutia – žiaci si odniesli množstvo nových poznatkov a zážitkov.

              Už teraz sa tešíme na ďalšie dobrodružstvá!

              Mgr. Spišáková

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Potulky Košicami.

            • Spišský hrad je náš, slovenský...

            • Dňa 9. 6. 2026 DO Fénix v spolupráci so ZŠ organizovala poznávací výlet na Spišský hrad. Je to najväčší hradný komplex v strednej Európe a je zapísaný v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Táto dominanta Spiša je postavená na travertínovom brale. Vápencovú horninu travertín si určite zapamätáme! Pri výstupe do hradných miestností nám jej šmykľavý povrch spôsoboval ťažkosti pri každom kroku. Ako vyzeral život na hrade? Čo robievali ľudia v stredoveku? Ako žili a čo jedávali? Prečo museli stále bojovať? Odpovede na všetky otázky sme dostali po absolvovaní podujatia Hradohranie, ktoré organizovalo Spišské múzeum v Levoči v areáli Spišského hradu. Po zdolaní všetkých výziev a preukázaní vytrvalosti, umu, rytierskeho ducha i hrdinstva sme si prezreli zrúcaninu hradu s prednáškou od archeológa, ktorý na hrade pracuje. Zaujímavé bolo stúpať po úzkom schodisku  do hradnej veže. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých informácií. Pán sprievodca trpezlivo odpovedal na množstvo zvedavých otázok. Z výšky hradu sme obdivovali krásny výhľad na okolie i Spišskú Kapitulu. Hovorí sa jej tiež Vatikán Slovenska. Sme radi, že sme mohli vidieť, zažiť a spoznať perlu Spiša Spišský hrad. Uvedomujeme a vážime si, aké bohatstvo na Slovensku máme.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Spišský hrad je náš, slovenský....

            • Rodičovské združenie 15.6.2026

            • Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 15.06.2026 o 16.00 hod. v budove základnej školy.Vaša účasť je veľmi potrebná, nakoľko prebehnú voľby do Rady školy za rodičov a zákonných zástupcov žiakov.

            • Výchovný koncert

            • Dňa 10.6.2026 nám vyučovací proces ozvláštnili žiaci a učitelia zo Súkromného hudobného a dramatického konzervatória Košice. Výchovný koncert, ktorý si pre nás pripravili, nás vytiahol z lavíc do priestorov kultúrneho domu. Umelci nás cez svoje hudobné nástroje a krásny spev nechali nazrieť do osobitostí a jedinečnosti rómskej kultúry, a tak spoznať  jej krásu a rozmanitosť. Našim žiakom sa prihovorila aj pani riaditeľka, ktorá im priblížila možnosti štúdia na konzervatóriu  Koncert sa nám veľmi páčil a vystupujúcich sme odmenili veľkým potleskom.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Výchovný koncert.

            • Od motokár po laser game: náš príbeh z Košíc

            • Trieda 9.A sa na konci mája zúčastnila v spolupráci s organizáciou Fénix dvojdňového výletu do Košíc, ktorý sa konal 28. a 29.5. Program bol zameraný na zábavné poznávanie, pohyb a spoločné zážitky.

              Prvý deň sme strávili na motokárach, kde si každý mohol vyskúšať rýchlu jazdu a preveriť svoje vodičské schopnosti. Druhý deň patril Laser aréne, kde sme si užili súťaženie, tímovú spoluprácu a veľa zábavy.

              Okrem aktivít sme navštívili aj centrum Košíc, oddýchli sme si pri fontáne a dali si chutnú zmrzlinu. Počas celého výletu sme si tiež precvičovali rôzne zručnosti a užili si veľa spoločných chvíľ.

              Výlet sa všetkým veľmi páčil a odniesli sme si z neho množstvo pekných spomienok.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Od motokár po laser game: náš príbeh z Košíc.

            • Za zvieratkami do ZOO

            • V piatok 5. júna 2026 sa žiaci tried 2.B, 2.C, 4.B vydali na dobrodružnú výpravu do Zoo Košice. Podujatie sa uskutočnilo vďaka spolupráci našej školy a detskej organizácie Fénix. Počas výletu sme mali možnosť spoznať množstvo zvierat z rôznych kútov sveta. S nadšením sme pozorovali ich správanie a zároveň získali veľa nových informácií. Práve medvede patrili k najväčším favoritom našej výpravy. Dlho sme ich pozorovali a sledovali ich každý pohyb. Veľký záujem vzbudilo aj sledovanie hada počas kŕmenia. Príjemné slnečné počasie sme si spríjemnili osviežujúcim nanukom a nechýbala zastávka na detskom ihrisku, kde si žiaci užili veselé chvíle so spolužiakmi. Domov sme sa vrátili s úsmevom na tvári, plní nových dojmov a nezabudnuteľných zážitkov.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Za zvieratkami do ZOO.

            • Apríl – mesiac lesov

            • Pri príležitosti Apríla – mesiaca lesov sa na našej škole uskutočnila výtvarná súťaž na tému ,,Zdravý les očami detí“. Žiaci prostredníctvom svojich kresieb ukázali, ako si predstavujú krásny, čistý a zdravý les plný stromov, zvierat, farebných kvetov a života. Mnohé práce zároveň pripomínali, aké dôležité je les chrániť pred znečisťovaním a ničením. Na konci mája sme práce vyhodnotili. Na 1. mieste sa umiestnila žiačka 8.A triedy Tatiána Babičová, na 2.mieste žiačka 9.A triedy Sharon Elizabeth Mohácsyová, na 3. mieste skončila žiačka 4.A triedy Petra Kozinová.  Všetky práce boli jedinečné a ukázali, že deťom na prírode záleží.

                                                                          Mgr. Buznkaiová Silvia

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Apríl – mesiac lesov.

            • Medzinárodný deň detí na našej škole

            • Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sme pre našich žiakov pripravili pestrý program plný zábavy, pohybu, súťaží a nových zážitkov.

              Žiaci prvého stupňa si užili deň plný zaujímavých aktivít. Zapojili sa do hudobno-pohybových hier, pohybovo-tvorivých činností v triedach a športových súťaží na chodbách a v priestoroch školy. Veľký záujem vzbudila prednáška o včelách spojená s ochutnávkou včelích produktov, počas ktorej sa deti dozvedeli množstvo zaujímavostí zo života včiel. Nechýbalo ani pozeranie rozprávok a hranie spoločenských hier, ktoré prispeli k príjemnej sviatočnej atmosfére.

              Pre žiakov druhého stupňa bol pripravený štafetový beh. Pre nepriaznivé počasie sa súťaž uskutočnila v telocvični školy. Súťažiaci podali výborné športové výkony a bojovali s veľkým nasadením. Najúspešnejšie družstvá boli ocenené medailami, diplomami a sladkou odmenou.

              Výsledky štafetového behu:

              Kategória 5. – 6. ročník

              1.miesto – 6.B

              2.miesto – 6.A

              3.miesto – 5.B

              Kategória 7. – 9. ročník

              1.miesto – 8.A

              2.miesto – 7.A

              3.miesto – 9.A

              Po skončení štafetového behu sa uskutočnil aj futbalový turnaj medzi víťaznými družstvami, ktorý sa niesol v duchu fair play, tímovej spolupráce a dobrej nálady.

              Všetkým žiakom ďakujeme za aktívnu účasť a príjemne strávený deň. Víťazom srdečne blahoželáme k dosiahnutým úspechom a prajeme im veľa ďalších športových i osobných úspechov.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň detí na našej škole.

            • Tulačky po Liptove

            • Hovorí sa, že najlepšie zážitky a vedomosti človek nezíska sedením v lavici, ale s batohom na chrbte. Presne tohto hesla sme sa držali, keď sme sa v dňoch 27. 5. – 28. 5. 2026 vybrali na poznávací výlet do rozprávkového Liptova s úžasnou podporou DO Fénix. Vymenili sme školské zošity za mapu a naším cieľom sa stal malebný Liptovský Ján.

              A veruže to nebol len taký obyčajný výlet – bol to poriadny poznávací maratón, kde sme teóriu z geografie premenili na reálnu prax!

              Našu liptovskú jazdu sme odštartovali v PARKu MINI SLOVENSKO. Predstavte si, že prejdete celú našu krajinu za necelú hodinku! Mali sme možnosť vidieť dokonalé miniatúry slovenských hradov, zámkov a historických kostolíkov. To, o čom sme doteraz len čítali alebo hovorili v škole, sme zrazu videli na vlastné oči. Na chvíľu sme sa cítili ako obri a v krajine trpaslíkov.

              Po kultúrno-geografickom okienku prišiel čas na poriadnu zábavu. Zamierili sme k slávnemu termálnemu prameňu Kaďa. Hoci voda jemne perlila a liečila, pre nás to bolo hlavne miesto na skvelé vybláznenie a kúpanie.

              Či už svaly hlásili únavu? Kdeže! Po ubytovaní v útulnom Penzióne Limba sme deň zavŕšili večerným aktívnym oddychom. Futbalové zápasy, napínavé ping-pongové a bedmintonové turnaje či strategické ťahy pri biliarde – to všetko preverilo nielen našu kondičku, ale najmä naše komunikačné a sociálne zručnosti. Naučili sme sa držať spolu ako jeden tím, povzbudzovať sa a hlavne sa spolu neskutočne smiať. Po takomto výkone sme spali ako drevá.

              Štvrtkové ráno nás privítalo čerstvým horským vzduchom, ktorý nás sprevádzal na príjemnej prechádzke k Stanišovskej jaskyni. Nasadili sme si čelovky a s napätím vstúpili do tajomného podzemia. Prehliadka jaskyne bola fascinujúcou bodkou za naším geografickým bádaním – vidieť prácu vody a prírody naživo bolo oveľa lepšie než akýkoľvek obrázok v učebnici.

              Po návrate na zemský povrch nás čakala odmena v podobe výborného obeda. Pred odchodom domov sme ešte stihli bleskový útok na suveníry, aby sme si domov priniesli nielen plné hlavy vedomostí a zážitkov, ale aj drobnosti na pamiatku pre seba a našich blízkych.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Tulačky po Liptove.

            • ZDRAVÁ DESIATA

            • Žiaci z 3.A a 3.B triedy si počas pracovného vyučovania pripravili chutnú a zdravú desiatu. Cieľom hodiny bolo naučiť sa, ako si jednoducho pripraviť jedlo, ktoré je nielen výživné, ale aj chutné.

              Pod vedením triednych pani učiteliek sa naučili správne umývať a krájať potraviny. Spoločne si pripravili chutnú nátierku. Pri práci dbali na hygienu aj bezpečnosť.

              Žiaci pracovali v skupinách a navzájom si pomáhali. Okrem praktických zručností si upevnili aj vedomosti o zdravom stravovaní. Nechýbala ani radosť zo spoločnej práce a ochutnávania výrobkov.

              Na záver si všetci pochutnali na pripravených dobrotách. Táto aktivita bola pre deti nielen zábavná, ale aj veľmi poučná, pretože si uvedomili, že zdravá desiata môže byť jednoduchá, pestrá a dostupná pre každého.

              Tip na chutnú nátierku:

              Vajíčková nátierka

              Ingrediencie:

              3 vajíčka

              100g masla

              100g tavený syr v črievku

              Soľ – podľa chuti

              Uvarené vajíčka si nakrájame na menšie kúsky a vložíme do misy. Pridáme syr v črievku a maslo. Dochutíme soľou. Následne všetko rozmixujeme ponorným mixérom a natrieme na bagetku alebo chlebík. Na vrch nátierky si môžeme dať nakrájanú pažítku alebo žeruchu. Chutnú desiatu si ďalej môžeme sezónnou zeleninou.

              Dobrú chuť!

              Do fotogalérie bol pridaný nový album ZDRAVÁ DESIATA.

            • Milí žiaci a rodičia

            • zdravé stravovanie a správne stravovacie návyky patria medzi dôležité piliere zdravého životného štýlu. To, čo pravidelne jeme, ovplyvňuje naše zdravie, energiu aj celkovú pohodu. Cieľom je viesť deti k vyváženej a pestrej strave, ktorá podporuje ich správny rast, vývoj a odolnosť organizmu. Dôležité je osvojovať si návyky, ktoré budú prínosom aj v dospelosti. Počas zajtrajšej veľkej prestávky budú mať žiaci možnosť ochutnať čerstvú zeleninu a ovocie – paradajky a čučoriedky, ktoré nám poskytla firma HOOK.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Milí žiaci a rodičia.

            • Týždeň duševného zdravia

            • Na našej škole sa v dňoch od 4.5. do 7.5.2026 uskutočnili rôzne aktivity zamerané na  podporu duševného  zdravia. Na úvod týždňa žiačky 6.A triedy, M. Badová a L. Siváková, oboznámili žiakov prostredníctvom školského rozhlasu s tým, aké  dôležité je starať sa o duševnú pohodu. Poukázali  na význam vzťahov k iným, ale aj k sebe samým. Dôležitou súčasťou duševného zdravia sú aj hranice vo vzťahoch. Znamená to správať sa k sebe s úctou, neubližovať si slovami ani činmi. S tým úzko súvisí komunikácia. Ako spolu hovoríme, má veľký vplyv na to, ako sa cítime. Naša škola  a triedy nie sú len miestom, kde sa učíme. Sú to malé komunity, v ktorých trávime veľa času. Žiaci pod vedením svojich triednych učiteľov, asistentov, vychovávateľky a sociálnej pedgogičky uskutočnili rôzne aktivity zamerané na podporu  komunikácie, empatie a vzťahov. Naučili sa pomenovať svoje pocity, lepšie porozumieť emóciám, byť k sebe aj druhým láskaví a nebáť sa  hovoriť o tom, čo cítia. Tieto aktivity nadväzovali na Týždeň duševného zdravia organizovaný Ministerstvom školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky.

              Mgr. Buzinkaiová Silvia

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň duševného zdravia.

            • Deň matiek 2026

            • Malé darčeky z veľkej lásky

              Druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamičkám. Je to deň, kedy máme príležitosť poďakovať im za ich nekonečnú trpezlivosť, objatia a starostlivosť, ktorou nás každý deň zaplavujú.

              Žiaci z 1. stupňa sa na tento sviatok svedomito pripravovali. Pod vedením pani učiteliek premenili školské lavice na malé umelecké dielne. S veľkým sústredením, nožnicami v rukách a farbami na prstoch vytvárali pre svoje mamičky originálne darčeky z papiera.

              Pod ich rukami rozkvitli nerozbitné kytice, vznikli veselé pozdravy s osobnými venovaniami a papierové srdiečka, ktoré v sebe nesú kúsok detskej duše. Každý jeden výrobok je jedinečný, pretože bol vyrábaný s tou najčistejšou detskou láskou.

              Veríme, že tieto malé drobnosti vyčaria mamám úsmev na tvári a pripomenú im, aké sú pre svoje deti dôležité.

              Všetkým mamičkám prajeme krásny Deň matiek!

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek 2026.

            • Máj, máj, máj zelený...

            • Na ľudovú nôtu sa po celom Slovensku stavali máje. U nás tomu nebolo inak. Deti z MŠ, ŠKD a ZŠ ozdobili máj, ktorý naši šikovní hasiči postavili. Hneď potom nám naši žiaci ukázali ako si vo svojich srdiečkach nosia folklórne tradície a predviedli nám ich svojím ľudovým pásmom a piesňami. Po skončení vystúpenia sa deti v sprievode rodičov premiestnili na školský dvor, kde ich čakali pani učiteľky s pripravenými súťažami, počas ktorých im spoločnosť robila aj myška Minnie. Víťazi súťaží si domov odniesli medaile a sladké odmeny, ale tento deň sme si aj tak užili všetci a tým sa z nás všetkých stali takí menší víťazi.

              Do fotogalérie bol pridaný nový album Máj, máj, máj zelený....

    • Kontakty

      • Základná škola
      • Riaditeľ školy: 0911 216 302
        Zástupca riaditeľa: 056/679 62 14
        Sociálna pedagogička:056/668 75 01
        Ekonomický úsek: 056/668 75 00
        Výchovné poradenstvo: 0911216302
        Vedúca školskej jedálne: 0910 214 111
      • Hlavná 209,
        076 64 Zemplínska Teplica
        Slovakia
      • IČO: 35541199
      • DIČ: 2021663149
    • Prihlásenie