• Príroda Tatier

• Detská organizácia Fénix zorganizovala dňa 11.9.2021 výlet do Bachledovej doliny, kde sme prežili pekné chvíle. Deň sme začali návštevou v najväčšej a jedinej sprístupnenej vysokohorskej kvapľovej jaskyni v Tatranskom národnom parku, Belianskej jaskyni.  Prešli sme si prehliadkovým okruhom, ktorý má dĺžku 1370 m a na trase sme prešli  874 schodov. Okrem iných sme prešli aj Palmovou sieňou, Zbojníckou komorou, Vodopádovým dómom.  Videli sme tam šikmú vežu v Pise, Jánošika, aj jeho vrkoče, medvediu labu, trpaslíkov, zasnežené palmy a mnoho ďalších kvapľových útvarov. V Hudobnej sieni sme si vypočuli hudbu a vyskúšali sme si tam aj úplnú tmu. Z jaskyne sme sa presunuli  na Chodník  korunami stromov Bachledka. K vstupu sme sa dostali kabínkovou lanovkou, kde na nás už čakal náš sprievodca Jakub. Ten nás previedol po chodníku až na vrch panoramatickej terasy 32 m vysokej veže.  Od neho sme sa dozvedeli, že trasa hore má 1234 m. Oboznámil nás s druhovo pestrým lesom, ktorý nás obklopoval  i s radom chránených živočíchov a rastlín, no aj s ničivou silou počasia. Dozvedeli sme sa od neho, že sa nachádzame na hrebeni Spišskej Magury, hranici Pieninského a Tatranského národného parku. Otestovali sme si svoju odvahu, keď sa prechádzali po pochôdznej sieti vo výške 32 m. Nadol sa väčšina odvážlivcov dostala za pár sekúnd na 67m dlhom suchom tobogane. Na záver dňa sme sa zastavili pri stánkoch, kde mal každý možnosť zakúpiť si pamätné predmety z výletu pre seba a svojich najbližších. S dobrou náladou sme sa vrátili šťastne domov.

Slavomíra Invanková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Príroda Tatier.

• Oznam pre stravníkov v ŠJ

• ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA

Všetci stravníci (žiaci) žiaci sa musia prihlásiť prostredníctvom prihlášky. Na základe vyplnenej prihlášky a uhradenej stravy bude stravník prihlásený na odber stravy.

PLATBA ZA STRAVU

BANKOVYM PREVODOM

IBAN: SK57 0200 0000 0019 6723 8558

V mieste pre POZNÁMKU je dôležité napísať triedu a priezvisko stravníka nie rodiča!!!!

(sú prípady kedy sa rodič volá inak ako dieťa a potom je ťažké zistiť komu platba patrí)

POŠTOVOU POUKAŽKOU

Poštové poukážky sú vydané do 15. dňa v mesiaci. Splatnosť poštovej poukážky je do 20. dňa v mesiaci, to znamená, že poštové poukážky je nutné vyplatiť do 20. dňa v mesiaci, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza.

Na internetovej stránke www.zszteplica.edupage.org po  prihlásení si stravník môže skontrolovať aj úhrady za stravu.

V prípade choroby si žiaci musia  vyzdvihnúť šek osobne u vedúcej ŠJ .

Ak stravník neuhradí platbu za stravné včas (do 20. dňa v mesiaci) a nepredloží doklad o zaplatení k prvému dňu v mesiaci, strava pre tohto stravníka bude zablokovaná a až po preukázaní dokladu o zaplatení vedúcej ŠJ mu bude znova umožnené stravovať sa v ŠJ.

V prípade problémov volajte na  t.č. 0910 214 111

Poplatok za stravu – na nákup potravín na jeden deň:

1. stupeň  - 1,15 eur
              2. stupeň – 1,23 eur

Kontakt

V prípade požiadaviek, respektíve informácií, kontaktujte vedúcu školskej jedálne.

Telefón   0910 214 111  /od 7,30 – 14,00/