• RADA ŠKOLY

• Rada školy pri ZŠ Zemplínska Teplica

Hlavná 209, 076 64 Zemplínska Teplica

Zápisnica z ustanovujúceho zasadnutia Rady školy

konaného dňa 26.11.2020 o 16:00 hod.

Prítomní: viď prezenčná listina

Program:

1. Otvorenie

2. Priebeh a výsledky volieb do Rady školy

3. Predstavenie nových členov Rady školy

4. Voľba predsedu Rady školy

5. Diskusia

6.Uznesenie

7. Záver

Priebeh zasadnutia:

1. Zasadnutie otvorila  riaditeľka školy Mgr. Stančíková Marcela. Privítala novozvolených členov a poďakovala za prácu bývalým členom v Rade školy.  Ustanovujúce zasadnutie pokračovalo oboznámením sa s programom  zasadnutia.

2. V ďalšom bode programu Mgr. Stančíková Marcela oboznámila prítomných s výsledkami volieb do Rady školy na volebné obdobie rokov 2020-2024/viď príloha- zápisnice z volieb do Rady školy/ Voľby do Rady školy vo všetkých skupinách voličov sa uskutočnili v zmysle zákona NR SR č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a vyhlášky č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v znení ďalších zmien.

Vo všetkých skupinách /pedagogickí, nepedagogickí zamestnanci a rodičia/ boli  navrhnutí kandidáti , ktorí svoju kandidatúru aj písomne potvrdili. Voľby do rady školy prebehli vo všetkých skupinách tajným hlasovaním pod dohľadom zvolenej volebnej komisie./viď prílohy- súhlas s kandidatúrou, delegovanie volebnej komisie/

V kategóriách pedagogický zamestnanec, nepedagogický zamestnanec bola pri voľbe  prítomná nadpolovičná väčšina voličov a voľby prebehli v jeden deň. Voľby zástupcov rodičov sa uskutočnili v dvoch kolách, nakoľko v prvom kole nebola splnená podmienka účasti nadpolovičnej väčšiny a voľby nemohli prebehnúť právoplatne. Zástupcov rodičov si  tak prítomní zvolili až v opakovanej voľbe.  Voľby do rady školy prebehli nasledovne: voľba členov za zriaďovateľa 17.2.2020, voľba pedagogických a nepedagogických zamestnancov 27.2.2020, voľba zástupcov rodičov 28.9.2020. Voľba zástupcov rodičov bola uskutočnená  s časovým odstupom z dôvodu  pandemických opatrení počas mimoriadnej situácie.   Vo všetkých kategóriách  boli voľby   dobre organizačne a materiálne pripravené a počas volieb sa nevyskytli žiadne nežiaduce okolnosti.

Priebeh a výsledky volieb vo všetkých skupinách  sú zaznamenané v zápisniciach podpísaných volebnou komisiou a  so všetkými prílohami/dokumentácia o voľbe a delegovaní/  sú tieto archivované v sídle rady školy.

3. Mgr. Stančíková Marcela predstavila všetkých novozvolených prítomných členov rady školy za jednotlivé skupiny.

Výsledky volieb:

• Pedagogickí zamestnanci-                 1. Mgr. Blanka Hanuľová

2. Mgr. Lívia Vargová

• Nepedagogickí zamestnanci-             1. Ján Miňo
            • Zástupcovia rodičov-                         1. Dominika Gašparová

2. Terézia Timová

3. Michaela Gavurová

4. Ing. Daniela Meglésová

• Delegovaní za zriaďovateľa-             1.  Jolana Kočišová

2. doc. Ing. Ján Molnár, PhD.

3. JUDr. Miloš Remeš

4. Peter Spišák

4. Mgr. Stančíková Marcela oboznámila prítomných členov s volebným poriadkom, ktorý bol schválený bez pripomienok. Oboznámila prítomných s podmienkami tajných volieb predsedu  rady školy. Skonštatovala podľa prezenčnej listiny nadpolovičnú účasť členov rady školy, upozornila na potrebu zakrúžkovať jedného člena na hlasovacom lístku s vyššie uvedenými menami členov rady školy. Člen s najvyšším počtom hlasov bude predsedom rady školy. Hlasovacie lístky sa vhadzovali do urny. Voľba predsedu RŠ prebehla v dvoch kolách. Vyššie uvedení členovia rady školy si v tajnom hlasovaní v opakovanej voľbe zvolili za predsedu rady školy Mgr.Blanku Hanuľovú  s počtom hlasov 9./ Priebeh a výsledky volieb zaznamenáva zápisnica z volieb predsedu- viď príloha/ Zvolená kandidátka na predsedu  funkciu prijala. Zápisnice volebnej komisie a volebné lístky sú archivované v sídle Rady školy.

5. Novozvolený predseda RŠ poďakoval za prejavenú dôveru, oboznámil prítomných s termínom prvého riadneho zasadnutia, ktorý sa vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu uskutoční online.  Predseda ukončil ustanovujúce zasadnutie rady školy návrhom uznesenia, ktoré členovia rady školy schválili nasledovne:

Počet prítomných na hlasovaní: 9,

hlasovalo za: 7,

hlasovalo proti: 0,

hlasovania sa zdržalo: 0

nehlasovalo: 2.

Uznesenie :

1. Ustanovujúce zasadnutie rady školy dňa 26.11.2020 schvaľuje výsledky volieb predsedu rady školy.

* Predsedom rady školy sa stala Mgr. Hanuľová Blanka

2. Ustanovujúce zasadnutie rady školy dňa 26.11.2020 poveruje:

Predsedu rady školy – predložiť návrh plánu zasadnutí na  kalendárny rok 2021

• predložiť návrh Štatútu rady školy k prerokovaniu a schváleniu

Vedenie ZŠ              - predložiť hodnotiacu správu o výchovno-vzdelávacej činnosti za rok

2019/2020

V Zemplínskej Teplici, 26.11.2020                           Zapísala: Mgr. Blanka Hanuľová

Overila:  Mgr. Marcela Stančíková

Prílohy: 1. prezenčná listina z ustanovujúceho zasadnutia RŠ

2. zápisnice volebnej komisie z volieb predsedu RŠ

3. dokumentácia z volieb členov do rady školy/súhlas s kandidatúrou, volebné lístky,

delegovanie volebných komisií, zápisnice volebných komisií, výpis z uznesenia - delegovanie zriaďovateľa/